2019 yılında vizyona giren filmler içerisinden hazırladığımız En İyi Aksiyon Filmleri listemizi beğenilerinize sunuyoruz. Bu yıl vizyona girmeyen, sosyal medya platformlarında izleme şansını bulduğumuz 6 Underground ve Triple Frontier gibi filmler bu listemizde yer alabilirdi, ancak bu filmleri Netflix filmleri için hazırlayacağımız liste için değerlendirmek istedik. Ayrıca Marvel filmlerini standart bir aksiyon vaad ettiği için listemizin dışında bıraktık. Bu filmleri içerisinden Avengers, Shazam ve Captain Marvel listemizin bir parçası olabilirlerdi. İyi okumalar…

10-Alita: Savaş Meleği

Listeye alıp almama konusunda arada kaldığımız, 10. sıra esnekliğinden faydalanarak James Cameron ve Robert Rodriguez’in yüzü suyu hürmetine listeye dahil ettiğimiz Alita: Savaş Meleği, 2019’un beklentilerin en altında kalan işlerinden biri olmuştu. Ancak işin aksiyon kısmı konusunda hakkını yemeyelim, filmin başından sonuna kadar baş döndürücü bir tempo ile izleyenleri yakalamayı başarıyordu.

Film eleştirilerini okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz… – James Cameron’un Rüyası Gerçek Oldu: Alita Savaş Meleği
9-Soğuk İntikam

Aksiyon denildiğinde, bir Liam Neeson filmi olmazsa olmaz haline gelmiş durumda. Ancak üstadın yeni filmi Soğuk İntikam listenin gerilerinde kendisine yer bulabildi. Neeson, uyuşturucu baronu tarafından öldürülen oğlunun intikamını almaya çalışan baba rolünde yine döktürüyor.

8-Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi

Seriye böyle mi veda etmeliydik? Star Wars severlerin bir şekilde tatmin olacağı ancak bittikten sonra hayal kırıklığını gizleyemeyeceği bir film. Aksiyon açısından yine keyifle izlenmeyi başarıyordu.

Film eleştirilerini okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz… – Efsane Seri, Sil Baştan: “Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi”

7-Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw

Hızlı ve Öfkeli serisinin artık klişeleşmiş tüm öğelerini bünyesinde barındıran film, kendisini fazla ciddiye aldırmadan türün severlerine hitap etmeyi başarıyordu. Örneğin bir Kod Adı: Angel kadar izleyenleri sıkmıyor, serinin iyi filmlerinden biri olarak kayda geçiyordu.

6-Adaletsiz

Temposu ağır işleyen bu film, buna rağmen aksiyon yönünden sağlam ve gittikçe artan gerilimi ile farklı bir film olarak dikkat çekiyordu. Yönetmen S. Craig Zahler sakin üslubu ile hikayesini başarılı bir şekilde kuruyordu. Filmin başrollerini paylaşan Mel Gibson ve Vince Vaughn ikilisinin kimyası gayet başarılıydı.

Film eleştirilerini okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz… – Karanlıkta Buluşanlar: Adaletsiz

5-Creed II: Efsane Yükseliyor

İlk film kadar başarılı değil ancak, Rocky serisinin mirasını iyi bir şekilde devam ettiren bir film. Rocky IV’ün rövanşını izlemek ise ayrıca keyifliydi. 2 saat 10 dakika boyunca sıkılmadan izleniyor ancak geriye pek bir şey kalmıyordu.

Film eleştirilerini okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz… – Rocky IV’ün Rövanş Maçı: Creed 2 Efsanenin Yükselişi

4-Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3

İyi bir animasyon filmi olmasının yanı sıra, aksiyon açısından seyirciyi tatmin eden bir film Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3. Belki serinin en iyi filmi değil ancak yetişkinler dahil izleyenleri mutlu etmeyi başaran bir film.

3-Asfaltın Kralları

Aynı zamanda En İyi Biyografi Filmleri listemizin bir parçası olan bu James Mangold filmi, yarış pistlerinin atmosferini kurmayı başarıyor ve seyircilere iyi bir aksiyon filmi izletiyordu.

Film eleştirilerini okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz… – Ford ve Ferrari’nin Düellosu: Asfaltın Kralları

2-Gölge Savaşçı

Listenin Adaletsiz filmiyle en ayrıksı ve özgün işlerinden biri olan film, uzakdoğu dövüş filmlerinin estetiğini başarılı bir şekilde yansıtıyordu. Aynı zamanda ilginç bir hikayeye sahip olan Gölge Savaşçı, iyi bir dram filmi olarak dikkat çekiyordu.

1-John Wick 3: Parabellum

Müthiş bir koreografi eşliğinde, tabiri caizse aksiyonun dibine vurmamızı sağlayan film, aynı zamanda Joh Wick efsanesini bir ileri seviyeye taşımayı başarıyordu. Peşine düşen kiralık katilleri atlatarak kendisini aklamaya çalışan Wick, bunu başarılı aksiyon sahneleri ile yapıyordu.

Film eleştirilerini okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz… – Aksiyon Hız Kesmiyor: John Wick 3 Parabellum

 

Comments

comments