18-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 7. Boğaziçi Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Usta yönetmen Kim Ki Duk‘un Onur Ödülü aldığı gecede En İyi Film Ödülü Burak Çevik’in yönettiği Aidiyet filminin oldu. Aidiyet filmi En İyi Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü olan 100.000 TL’nin de sahibini oldu.

Tüm ödüller:

7. Boğaziçi Film Festivali Onur Ödülü: KIM KI DUK

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Film: AİDİYET – Burak Çevik

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Yönetmen: Semih Kaplanoğlu – BAĞLILIK – ASLI

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Senaryo: Burak Çevik – AİDİYET

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması FİYAB En İyi Yapımcı: Seyid Çolak – KAPAN

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Kadın Oyuncu: Nihan Dengiz Okutucu – UZUN ZAMAN ÖNCE

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu: Ali Atay – NUH TEPESİ

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Görüntü Yönetmeni: Andreas Sinanos – DİLSİZ

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Kurgu: Erkan Erdem – KOVAN

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Film: HOMEWARD – Nariman Aliev

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Özel Ödülü: AGA’S HOUSE – Lendita Zeqiraj

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Yönetmen: Dmitry Mamuliya – THE CRIMINAL MAN

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Kadın Oyuncu: Adriana Matoshi, Rozafa Celaj, Shengyl Ismaili, Melihate Qena – AGA’S HOUSE

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Erkek Oyuncu: Akthem Seitablayev – HOMEWARD

Bosphorus Film Lab Pitching Platform TRT Ortak Yapım Ödülü: KAR VE AYI – Yön: Selcen Ergun

Bosphorus Film Lab Pitching Platform Postbıyık Renk Düzenleme Ödülü: İLK TAŞI EN DERTLİ OLAN ATSIN – Yön: Atıl İnaç

Bosphorus Film Lab Works In Progress T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü: MAVZER – Yön: Fatih Özcan

Bosphorus Film Lab Works In Progress CGV Mars Dağıtım Ödülü: KÖRLEŞME – Yön: Hacı Orman

Ahmet Uluçay Büyük Ödülü: NEFTA FOOTBALL CLUB – Yves Piat

Ulusal Kısa Kurmaca Yarışması En İyi Film: BOŞLUK – Elif Eda Karagöz

Uluslararası Kısa Kurmaca Yarışması En İyi Film: NEFTA FOOTBALL CLUB – Yves Piat

İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü: Gökalp Gönen – AVARYA

Ulusal Kısa Belgesel Yarışması En İyi Film: AMCA – Senem Bay

Uluslararası Kısa Belgesel Yarışması En İyi Film: SUPERHERO WITHOUT SUPERPOWER – Beatrice Baldacci

 

Comments

comments