72. Emmy Ödülleri bu gece yapılan törenler sahiplerini buldu. Pandemi nedeniyle online olarak dijital olarak gerçekleştirilen gecede adaylar online olarak törene katılım sağladı.  11 ödül ile gecenin kazananı Watchmen olurken, Onu 9 ödül ile Schitt’s Creek izledi.

160 adaylık ile rekor kıran Netflix geceden sadece 2 ödülle dönerek gecenin kaybedeni oldu. Toplamda 107 adaylık alan HBO ise Succession ve Watchmen gibi dizilerle geceye damgasını vurmayı başardı. İşte gecenin adayları ve kazanlarının tam listesi:

En İyi Komedi Dizisi

“Curb Your Enthusiasm”

“Dead to Me”

“Insecure”

“Schitt’s Creek” — Kazanan

“The Good Place”

“The Kominsky Method”

“The Marvelous Mrs. Maisel”

“What We Do in the Shadows”

En İyi Erkek Komedi Oyuncusu

Don Cheadle — “Black Monday”

Anthony Anderson — “Black-ish”

Ramy Youssef — “Ramy”

Eugene Levy — “Schitt’s Creek” — Kazanan

Ted Danson — “The Good Place”

Michael Douglas — “The Kominsky Method”

En İyi Kadın Komedi Oyuncusu

Tracee Ellis Ross — “Black-ish”

Christina Applegate — “Dead to Me”

Linda Cardellini — “Dead to Me”

Issa Rae — “Insecure”

Catherine O’Hara — “Schitt’s Creek” — Kazanan

Rachel Brosnahan — “The Marvelous Mrs. Maisel”

En İyi Yardımcı Erkek Komedi Oyuncusu

Andre Braugher — “Brooklyn Nine-Nine”

Mahershala Ali — “Ramy”

Kenan Thompson — “Saturday Night Live”

Daniel Levy — “Schitt’s Creek” — Kazanan

William Jackson Harper — “The Good Place”

Alan Arkin — “The Kominsky Method”

Sterling K. Brown — “The Marvelous Mrs. Maisel”

Tony Shaloub — “The Marvelous Mrs. Maisel”

En İyi Yardımcı Kadın Komedi Oyuncusu

Betty Gilpin — “Glow”

Yvonne Orji — “Insecure”

Cecily Strong — “Saturday Night Live”

Kate McKinnon — “Saturday Night Live”

Annie Murphy — “Schitt’s Creek” — Kazanan

D’Arcy Carden — “The Good Place”

Alex Borstein — “The Marvelous Mrs. Maisel”

Marin Hinkle — “The Marvelous Mrs. Maisel”

En İyi Misafir Erkek Komedi Oyuncusu

Fred Willard — “Modern Family”

Dev Patel — “Modern Love”

Adam Driver — “Saturday Night Live”

Eddie Murphy — “Saturday Night Live” — Kazanan

Brad Pitt — “Saturday Night Live”

Luke Kirby — “The Marvelous Mrs. Maisel”

En İyi Misafir Kadın Komedi Oyuncusu

Angela Bassett — “A Black Lady Sketch Show”

Maya Rudolph — “Saturday Night Live” — Kazanan

Phoebe Waller-Bridge — “Saturday Night Live”

Maya Rudolph — “The Good Place”

Wanada Sykes — “The Marvelous Mrs. Maisel”

Bette Midler — “The Politician”

Komedi Dizisi En İyi Yönetmen

Gail Mancuso — “Modern Family”

Ramy Youssef — “Ramy”

Andrew Cividino, Daniel Levy — “Schitt’s Creek” — Kazanan

Matt Shakman — “The Great”

Amy Sherman-Palladino — “The Marvelous Mrs. Maisel”

Daniel Palladino — “The Marvelous Mrs. Maisel”

James Burrows — “Will and Grace”

Komedi Dizisi En İyi Senaryo Yazarı

Daniel Levy — “Schitt’s Creek” — Kazanan

David West Read — “Schitt’s Creek”

Michael Schur — “The Good Place”

Tony McNamara — “The Great”

Sam Johnson, Chris Marcil — “What We Do in the Shadows”

Paul Simms — “What We Do in the Shadows”

Stefani Robinson — “What We Do in the Shadows”

En İyi Drama Dizisi

“Better Call Saul”

“Killing Eve”

“Ozark”

“Stranger Things”

“Succession” — Kazanan

“The Crown”

“The Handmaid’s Tale”

“The Mandalorian”

En İyi Erkek Drama Oyuncusu

Jason Bateman — “Ozark”

Billy Porter — “Pose”

Brian Cox — “Succession”

Jeremy Strong — “Succession” — Kazanan

Steve Carrell — “The Morning Show”

Sterling K. Brown — “The Is Us”

En İyi Kadın Drama Oyuncusu

Zendaya — “Euphoria” — Kazanan

Jodie Comer — “Killing Eve”

Sandra Oh — “Killing Eve”

Laura Linney — “Ozark”

Olivia Coleman — “The Crown”

Jennifer Aniston — “The Morning Show”

En İyi Yardımcı Erkek Drama Oyuncusu

Giancarlo Esposito — “Better Call Saul”

Kieran Culkin — “Succession”

Matthew Macfadyen — “Succession”

Nicholas Braun — “Succession”

Bradley Whitford — “The Handmaid’s Tale”

Mark Duplass — “The Morning Show”

Billy Crudup — “The Morning Show” — Kazanan

Jeffrey Wright — “Westworld”

En İyi Yardımcı Kadın Drama Oyuncusu

Meryl Streep — “Big Little Lies”

Laura Dern — “Big Little Lies”

Fiona Shaw — “Killing Eve”

Julia Garner — “Ozark” — Kazanan

Sarah Snook — “Succession”

Helena Bonham Carter — “The Crown”

Samira Wiley — “The Handmaid’s Tale”

Thandie Newton — “Westworld”

En İyi Drama Yönetmeni

Lesli Linka Glatter — “Homeland”

Alik Sakharov — “Ozark”

Ben Semanoff — “Ozark”

Andrij Parekh — “Succession” — Kazanan

Mark Mylod — “Succession”

Jessica Hobbs — “The Crown”

Benjamin Caron — “The Crown”

Mimi Leder — “The Morning Show”

Drama Dizisi En İyi Senaryo Yazarı

Jesse Armstrong — “Succession” — Kazanan

Peter Morgan — “The Crown”

Miki Johnson — “Ozark”

John Shiban — “Ozark”

Chris Mundy — “Ozark”

Gordon Smith — “Better Call Saul”

Thomas Schnauz — “Better Call Saul”

En İyi Tv Filmi-Dizisi Yönetmeni

Lynn Shelton — “Little Fires Everywhere”

Lenny Abrahamson — “Normal People”

Maria Schrader — “Unorthodox” — Kazanan

Steph Green — “Watchmen”

Stephen Williams — “Watchmen”

Nicole Kassell — “Watchmen”

Tv Filmi En İyi Erkek Oyuncu

Hugh Jackman — “Bad Education”

Jeremy Pope — “Hollywood”

Mark Ruffalo — “I Know This Much is True” — Kazanan

Paul Mescal — “Normal People”

Jeremy Irons — “Watchmen”

Tv Filmi En İyi Kadın Oyuncu

Kerry Washington — “Little Fires Everywhere”

Cate Blanchette — “Mrs. America”

Octavia Spencer — “Self Made: Inspired by the Life of Madame C.J. Walker”

Shira Haas — “Unorthodox”

Regina King — “Watchmen” — Kazanan

En İyi Mini Dizi

“Little Fires Everywhere”

“Mrs. America”

“Unbelievable”

“Unorthodox”

“Watchmen” — Kazanan

En İyi Talk Show

Full Frontal with Sam Bee

Jimmy Kimmel Live!

Last Week Tonight with John Oliver — Kazanan

The Daily Show with Trevor Noah

The Late Show with Stephen Colbert

En İyi Tv Filmi-Mini Dizi Senaryosu

Damon Lindelof, Cord Jefferson — “Watchmen” — Kazanan

Anna Winger — “Unorthodox”

Susan Grant, Michael Chabon, Ayelet Waldman — “Unorthodox”

Sally Rooney, Alice Berch — “Normal People”

Tanya Barfield — “Mrs. America”

Tv Filmi-Mini Dizi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Yahya Abdul-Mateen II — “Watchmen” — Kazanan

Louis Gossett Jr. — “Watchmen”

Jovan Adepo — “Watchmen”

Tituss Burgess — “Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. The Reverend”

Jim Parsons — “Hollywood”

Dylan McDermott — “Hollywood”

Tv Filmi-Mini Dizi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Holland Taylor — “Hollywood”

Margo Martindale — “Mrs. America”

Tracey Ullman — “Mrs. America”

Uzo Aduba — “Mrs. America” — Kazanan

Toni Collette — “Unbelievable”

Jean Smart — “Watchmen”

En İyi Yarışma Programı

“RuPaul’s Drag Race” — Kazanan

“Nailed It!”

“The Masked Singer”

“The Voice”

“Top Chef”

Comments

comments