Bu hafta 9 yeni film vizyona girerken, Korku Seansı/Conjuring serisinin yaratıcısı James Wan’ın son filmi Habis (Malignant) haftanın öne çıkan filmi oluyor. Sinemaseverler bu hafta ayrıca yeni Marvel filmi Shang-Chi ve On Halka Efsanesi ve macera dolu animasyon Luka‘yı sinemalarda izleyebilecekler. Haftanın tüm filmleri için:

1-Shang-Chi ve On Halka Efsanesi (Shang-Chi)

Yönetmen: Destin Daniel Cretton
Oyuncular: Awkwafina ., Simu Liu, Tony Chiu-Wai Leung

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini konu ediyor. Shang-Chi’nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan kahraman, dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla yolları kesişecektir…

2-Luka (Luca)

Yönetmen: Enrico Casarosa

Luka, arkadaşı Alberto ile macera dolu bir yaz geçiren Luka’nın hikayesini konu ediyor. Küçük bir çocuk olan Luka, yaz aylarını İtalyan Rivierası’nda makarna yiyip, tüm gün scooterla gezerek geçirir. Luka bu macera dolu yazını, yeni edindiği arkadaşı Alberto paylaşır. Ancak çok geçmeden ikili hayatlarıyla ilglili önemli bir sırrı keşfeder. Luka ve Alberto, okyanus yüzeyinin hemen altında bulunan başka bir dünyadan gelen deniz canavarlarıdır.

3-Habis (Malignant)

Yönetmen: James Wan
Oyuncular: Maddie Hasson, Annabelle Wallis, George Young

Yönetmen James Wan’dan yeni bir korku dalgası geliyor. “Habis/Malignant” 3 Eylül’de sadece sinemalarda gösterime girecek. “Habis/Malignant” filmi, “Korku Seansı/Conjuring” evreninin yaratıcısı James Wan’ın (“Aquaman,” “Furious 7”) son eseri. Film, yönetmen Wan’ın yepyeni, original bir korku gerilim ile köklerine dönüşünü simgeliyor. Filmde, Madison şok edici cinayet görüleriyle paralize olmaktadır. Çektiği bu azap, uyanıkken gördüğü bu rüyaların gerçek cinayetlere ait olduğunu fark ettiğinde daha da korkunçlaşır.

4-Tüp (Meander)

Yönetmen: Mathieu Turi
Oyuncular: Gaia Weiss, Romane Libert, Peter Franzén

Tüp, içinde mahsur kaldığı tüpten kurtulmaya çalışan bir kadının hikayesini konu ediyor. Genç bir kadın olan Lisa’nın hayatı, tanımadığı birinin arabasına binmesiyle kabusa döner. Uyandığında kendisini ölümcül tuzaklarla dolu bir tüpün içinde bulan Lisa korkuya kapılır. Lisa’nın kolunda geri sayıma ayarlı bir saat vardır ve her 8 dakikada bir onun içerisinde bulunduğu bölüm alev almaktadır. Hayatta kalmak için önüne çıkan engelleri aşıp ilerlemek zorunda olan Lisa için bunu yapmak hiç de kolay olmayacaktır.

5-İki Aşığın Ölümü (The Killing of Two Lovers)

Yönetmen: Robert Machoian
Oyuncular: Clayne Crawford, Chris Coy, Arri Graham

The Killing of Two Lovers, ayrılık kararı alan bir çiftin hayatına odaklanıyor. David, karısı ile boşanma aşamasında olan bir adamdır. Ayrılık kararı almış olsalar da David altı kişilik ailesini umutsuzca bir arada tutmaya çalışır. Bu sırada David ve karısı, artık başka insanlarla görüşebileceklerine dair bir anlaşmaya varır. Teoride bu düşünceyi kabul eden David, karısının yeni ilişkisine karşı bir mücadeleye girişir.

6-Sekiz

Yönetmen: Buğra Kekik
Oyuncular: Reha Özcan, Müjde Uzman, Hakan Yusufoğulları

Sekiz, yıllar önce bir avukat tarafından üzeri kapatılan bir kazaya neden olan bir şarkıcının yaşadıklarını konu ediyor. Ünlü bir şarkıcı yaşadığı kazadan sonra ne yapacağını bilemez haldedir. Ancak kirli işlerle uğraşan bir avulat, kazanın üstünü kapatınca şarkıcı, eski hayatına geri döner. Kazanın üzerinden sekiz yıl geçmiştir ve şarkıcı artık her şeyin geride kaldığını düşünür. Ancak aradan geçen onca yılın ardından kirli geçmişi şarkıcının peşini bırakmaz. Şarkıcı, yıllar sonra önüne çıkan geçmişinin bedellerini ağr bir şekilde ödemek zorunda kalır.

7-Tomris (Tomiris)

Yönetmen: Akan Satayev
Oyuncular: Adil Akhmetov, Erkebulan Dairov, Almira Tursyn

Saka Türkleri’nin başına geçerek Pers İmparatorluğu’nu yenen, Türk tarihinin ilk kadın hükümdarı Tomris Hatun’un hayatını ve zaferlerini anlatan “TOMRİS” filmi izleyiciyle buluşacak. Kıvrak Zeka, Askeri Deha, Türk Kadınının Gücü: TOMRİS M.Ö 6. yüzyılda, kocasının ölümüyle tahta geçmek zorunda kalan Tomris Hatun, askeri dehası, kıvrak zekası, taktiksel ve politik becerileriyle dağılmakta olan İskit-Saka İmparatorluğu’nu yeniden Orta Asya’nın hakimi yaptı. Ordusuna komutanlık ettiği savaşta, devrinin en güçlü devleti Pers İmparatorluğu’nu yenerek Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

8-Bir Orduya Bedel (Army of One)

Yönetmen: Stephen Durham
Oyuncular: Geraldine Singer, Matt Passmore, Ellen Hollman

Özel Kuvvetlere bağlı Baker, eşiyle birlikte bir kamp alanında tatil yapmaya karar verir. Çıktıkları yürüyüş sırasında, yağmurdan kaçmak için bir sığınağa girerler. Buranın uyuşturucu çetesinin silah deposu olduğundan habersizdirler. Kartel, zaten şüpheli bulduğu bu çiftin peşine çoktan düşmüştür. Gizli sığınağının yerini öğrenen Baker’ın kocasını öldürür. Baker’ın da öldüğünü düşünüp ikisini bir çukura atarlar. Hayatta kalan Baker ise onların peşini kolay kolay bırakmayacaktır.

9-Ekip Oyunu

Yönetmen: Muhammet Emre Aydın
Oyuncular: Ahmet Özakbalık, Ali Kemal Yıldıran, Ayşegül Saygılı

Ekip Oyunu, ormanın derinliklerinde gerçekleştirilen ve birinci olanın büyük ödülle eve döneceği bir yarışmada olayların çığrından çıkmasıyla yaşananlara odaklanıyor. Büyük ödülü kazanmak için girdikleri bu yarışmada kendilerini bir anda büyük bir kabusun içinde bulan yarışmacılar, hayatta kalabilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

Comments

comments