90. Oscar Ödülleri Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece yapılan törenle sahiplerini buldu. Ödül töreni, tahminleri yanıltarak sürprizler gerçekleşmeden, gecenin öne çıkan filmi beklendiği gibi Shape of Walter oldu. İşte ödüllerin kazananları:

En İyi Film

Kazanan: The Shape of Water

Diğer adaylar

Call me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

Kazanan: Guillermo del Toro (The Shape of Water)

Diğer adaylar

Christopher Nolan (Dunkirk)
Jordan Peele (Get Out)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)

En İyi Erkek Oyuncu

Kazanan: Gary Oldman (Darkest Hour)

Diğer adaylar

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya (Get Out)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

En İyi Kadın Oyuncu

Kazanan: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Diğer adaylar

Sally Hawkins (The Shape of Water)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kazanan: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Diğer adaylar

William Defoe (Florida Project)
Christopher Plummer (All the Money in The World)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins (The Shape of Water)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan: Allison Janney (I, Tonya)

Diğer adaylar

Mary J. Blige (Mudbound)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octovia Spencer (The Shape of Water)

Yabancı Dilde En İyi Film

Kazanan: A Fantastic Woman

Diğer adaylar

The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

En İyi Animasyon Filmi

Kazanan: Coco

Diğer adaylar

The Boss Baby
The Breadwinner
Ferdinand
Loving Vincent

En İyi Belgesel Film

Kazanan: Icarus

Diğer adaylar

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places

Last Men In Aleppo

Strong Island

En İyi Kısa Animasyon Filmi

Kazanan: Dear Basketball

Diğer adaylar

Negative Space
Garden Party
Lou
Revolting Rhymes

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Kazanan: Darkest Hour

 Diğer adaylar

Victoria & Abdul
Wonder

En İyi Kostüm Tasarımı

Kazanan: Phantom Thread

Diğer adaylar

Beauty and The Beast
Darkest Hour
The Shape of Water

Victoria & Abdul

En İyi Film Kurgusu

Kazanan: Dunkirk

Diğer adaylar

Baby Driver
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Senaryo

Kazanan: Get Out

Diğer adaylar

The Big Sick
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Görüntü Yönetimi

Kazanan: Blade Runner 2049

Diğer adaylar

Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

En İyi Uyarlama Senaryo

Kazanan: Call Me By Your Name

Diğer adaylar

The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

En İyi Ses Miksajı

Kazanan: Dunkirk

Diğer adaylar

Baby Driver
Blade Runner 2049
Shape of Water
Star Wars: Last Jedi

En İyi Ses Kurgusu

Kazanan: Dunkirk

Diğer adaylar

Baby Driver
Blade Runner 2049
Shape of Water
Star Wars Last Jedi

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)

Kazanan: The Silent Child

Diğer adaylar

Dekalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
Watu Wote / All of us

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Kazanan: The Shape of Water

Diğer adaylar

Beaty and Beast
Blade Runner
Darkest Hour
Dunkirk

En İyi Görsel Efekt

Kazanan: Blade Runner 2049

Diğer adaylar

Guardians of The Galaxy Vol. 2
Star Wars The Last Jedi
War for the Planet of the Apes
Kong: Skull Island

En İyi Kısa Belgesel

Kazanan: Heaven is a Traffic Jam on the 405

Diğer adaylar

Edith+Eddie
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

En İyi Film Müziği

Kazanan: The Shape of Water

Diğer adaylar

Dunkirk
Phantom Thread
Star Wars the Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Şarkı

Kazanan: Remember Me (Coco)  

Diğer adaylar

Mighty River (Mudbound)

Mystery of Love (Call Me By Your Name)
Stand up for Something (Marshall)
This is Me (The Greatest Snowman)

 

 

Comments

comments