Altyazı Sinema Dergisi’nin Kasım-Aralık 2019 tarihleri arasını kapsayan 192. sayısı çıktı. Bu sayıda ayrıca Altyazı Fasikül’ün 3. sayısı özel ek olarak dergiyi alanlara ulaşmış olacak.

Kapak Konusu: 2010’ların En İyi 50 Filmi

Bu ayın Kapak konusu 2010’ların En İyi 50 Filmi olarak belirlenirken, sinema yazarları arasında yapılan puanlamaya göre listeye son şekli verilmiş. Ayrıca liste dışında, 2010’lu yıllara damga vuran sinema olayları, öne çıkan tür filmleri, Türkiye sinemasının durumu gibi konulara dair yazıları bulabileceksiniz.

Kasım-Aralık aylarında vizyona girecek olan bazı filmlere dair eleştiri yazıları Altyazı Dergisi’nin 192. sayısında okunabilecek. Aynı zamanda 2010’ların En İyi Filmi listesinin üst sıralarında yer alan Parazit filmi, Ken Loach‘ın son filmi Üzgünüz, Size Ulaşamadık, Catherine Deneuve ve Juliette Binoche‘lu aile filmi Saklı Gerçekler bu filmlerden bazıları.

Ayrıca bu ayki sayıda, Ve Sonra Dans Ettik filminin yönetmeni Levan Akin, yeni belgeseli Kraliçe Lear‘ı yapan Pelin Esmer, Küçük Şeyler‘in yönetmeni Kıvanç Sezer‘le yapılan söyleşileri bulabileceksiniz.

Muhsin Ertuğrul‘un 1927’de Ukrayna’da çektiği ve bugüne kadar kayıp olan Tamilla‘nın Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde seyirci ile buluşmasının ardından Ahmet Gürata kaleme aldığı yazı ile filmi yeniden hatırlamamızı sağlıyor.

Altyazı Sinema Dergisini;

  • Altyazı’yı belli başlı gazete bayilerinin yanı sıra D&R mağazaları ve Remzi Kitabevi şubelerinden
  • İstanbul’da Kadıköy, Beşiktaş ve Beyoğlu’ndaki Mephisto Kitabevi‘nden
  • Beyoğlu Sineması gişesinden
  • Kadıköy Sineması fuayesinden
  • Ankara’da Dost Kitabevi‘nden
  • Diyarbakır’da Bezgin Bekir‘den
  • İzmir’de Yakın Kitabevi‘nden

edinebilirsiniz.

 

Comments

comments