İki aylık aradan sonra Eylül-Ekim ayları için çıkan 191. sayısı ile bayilerdeki yerini alan Altyazı dergisi, geçtiğimiz sayıda olduğu gibi ücretsiz olan Fasikül ekiyle okuyucularla buluşuyor.

Bu ayın kapak konusu: Pedro Almodovar

Bu ay prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde coşkuyla karşılanan yeni Pedro Almodovar filmi Acı ve Zafer vesilesiyle, yömetmenin filmografisine, fetiş oyunculara ve unutulmaz sahnelere dair bir dosya Altyazı’nın sayfalarında yer alıyor.

Acı ve Zafer’in yanı sıra; Berlin’de Altın Ayı kazanan Eşanlamlılar filminin yönetmeni Nadav Lapid ile yapılan söyleşi, Emin Alper imzalı Kız Kardeşler, Nora Fingscheidt’in Alfred Bauer ödüllü Oyunbozan’ı, Berlin’de oyuncu ödülleri ile ayrılan Elveda Oğlum’u Altyazı’nın bu sayısında bulabilirsiniz.

Cüneyt Cebenoyan anısına

Dergide ayrıca, 3 Ağustos’ta bir trafik kazasında kaybettiğimiz Cüneyt Cebenoyan’ın anısına hazırlanan sayfalar yer alırken, Yeşim Tabak’ın kaleme aldığı “Lodoslu Havaların Kaptanı” ile usta ismi yeniden saygı ve sevgiyle anma imkanına sahip oluyor.

Bu sayıda, Fasikül dergisinin2. sayısı ücretsiz olarak Altyazı takipçileri ile buluşuyor. Altyazı’nın sinemada ifade özgürlüğü alanının genişlemesine katkı sağlamak için hayat verdiği Fasikül’le ilgili detaylı bilgiyi  http://fasikul.altyazi.net/ adresinden edinebilirsiniz.

Dergiyi nasıl edinebilirsiniz?

*Altyazı’yı tüm Türkiye’de belli başlı gazete bayilerinin yanı sıra D&R mağazaları ve Remzi Kitabevi şubelerinden; İstanbul’da Kadıköy, Beşiktaş ve Beyoğlu’ndaki Mephisto Kitabevi‘nden, Beyoğlu Sineması gişesinden, Kadıköy Sineması fuayesinden; Ankara’da Dost Kitabevi‘nden; Diyarbakır‘da Bezgin Bekir‘den ve İzmir’de Yakın Kitabevi‘nden edinebilirsiniz.

Comments

comments