Dijital yayın platformu Amazon Prime Türkiye’de kullanıma açılarak yayın hayatına başladı. 30 günlük ücretsiz üyeliğin yanı sıra, bu sürenin ardından 7,90 TL aylık fiyatı ile abone olabilecek olan kullanıcılar Netflix’te olduğu gibi orijinal ve lisanslı film ve dizi içeriklerine ulaşabilecekler. Kullanıcılar ayrıca Amazon’un ücretsiz teslimat, online oyun oynama özelliği gibi ek hizmetlerine abone olmaları halinde ulaşabilecekler.

İçerik Çeşitliliği Göz Kamaştırıcı

Uzun yıllardır Netflix’in içerikleri ile yetinmek zorunda kalan, artık bu platformu tükettiğini düşünenlere büyük bir müjdemiz var çünkü Amazon Prime kaliteli orijinal içeriklerin yanı sıra geniş bir eski dizi arşivi ile birlikte geliyor. Fleabag, The Expanse, The Man in the High Castle, The Boys gibi bir çırpıda sayabileceğimiz orijinal dizilerin yanı sıra Battlestar Galactica’dan The Office’e, Buffy the Vampire Slayer’dan X-Files’a kadar yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören diziler Amazon Prime aracılığı ile izlenebilecek. Gelin şimdi Sinema Kolektifi olarak hazırladığımız listeye birlikte göz atalım ve üye olmanız halinde izleyebileceğiniz Amazon Prime içerikleri nelermiş görelim…

Amazon Prime’da İzleyebileceğiniz Orijinal Diziler

The Boys

İlk sezonu ile büyük ses getiren, bugünlerde ikinci sezonu ile yeniden gündemdeki yerini alan The Boys, süper kahramanlar yozlaştığı, ellerindeki gücü kendi çıkarları için kullandığı bir dünyada geçiyor. Dizi için Marvel’in son filmleri ile epik ve görkemli bir hale gelen süper kahramanlar dünyasına indirilmiş bir tokat diyebiliriz. İlk göz atabileceğiniz içeriklerden birisi… İnceleme yazısı için tıklayabilirsiniz…

The Man in the High Castle (Yüksek Şatodaki Adam)

Philip K. Dick’in aynı adlı eserinden uyarlanan diziyi halen izlememiş biriyseniz, işte size müthiş bir fırsat. Nazilerin ve Japonya’nın İkinci Dünya Savaşı’nı kazandığı alternatif bir tarihte geçen dizi ilgi çekici olmasının yanı sıra, başarılı prodüksiyonu ile göz kamaştırıyor.

The Expanse

Son dönemde yapılmış iyi bir bilim-kurgu izlemeyeli çok oldu diyorsanız, The Expanse bu türün değeri pek bilinmeyen yapımlarından biri olarak öne çıkıyor.

Fleabag

Fleabag son dönemin en başarılı işlerinden biri değil, aynı zamanda izleyenleri derinden etkilemeyi başaran bir sinema olayı. Kendisinden sonra gelenleri etkilemeyi başaran, kendisinden önce gelenleri ise farklı bir gözle baştan değerlendirmemizi sağlayan bir fenomen. Çok abarttık kabul ediyoruz, Phoebe Walle-Bridge’nin yazıp başrolünü üstlendiği diziyi izleyip kendiniz karar verin.

Philip K. Dick’s Electric Dreams

Bilim-kurgu’nun büyük ismi Philip K. Dick’in eserlerinden televizyona aktarılmış, çıktığı zamanda Black Mirror’a rakip olabileceği düşünülen bir bilim-kurgu antolijisi. Bizim izlediğimiz dönemde gayet sevdiğimiz bu antoloji bir Black Mirror değil elbette ama Black Mirrror’un son sezonlarından çok çok iyi. Anladınız siz…

Homecoming

Julia Roberts’in başrolünde olduğu Homecoming, geleneksel dizi izleyicisini zorlayan ancak bunu yaparken yaşattığı farklı deneyim ile mutlu olmasını sağlayan bir yapım. Durağan başlayan ancak savaş sonrası psikolojisi çerçevesinde seyirciyi nefessiz bırakacak bir gerilim yaratmayı başaran bir iş.

Tales from the Loop

Amazon Prime’in Dark’ı diyebilir miyiz? Pek değil. Son dönem yayınlanmış iyi bilim-kurgu dizilerinden biri mi? Yaniii. Eee o zaman niye listede? Türün meraklılarının kayıtsız kalması gereken farklı ritmi ve duygusu olan bir iş desek.

American Gods

Neil Gaiman’ın aynı adlı 2001 tarihli romanından uyarlanan bu dizinin seveni olduğu kadar sevmeyeni de var. Ancak Neil Gaiman’la yolunuz bir vesileyle kesişmişse ya da kesişmesini istiyorsanız fazla uzağa gitmenize gerek yok.

Hunters

Al Pacino bir dizide başrolde. Aslında yazıyı az önceki cümleden sonra bitirmek isterdik ancak dizinin konusundan da bahsetelim. 1977’de geçen bu dizi, yine kendi alternatif tarihini yaratıyor ve intikam peşinde olan bir grup Nazi Avcısının hikayesini anlatıyor.

Undone

Bu sıradışı animasyon dizi, farklı bir şeyler izlemek isteyenler için iyi bir öneri olabilir. Yaşadığı trafik kazasının ardından zaman ile kurduğu ilişki farklılaşan bir karakterin hikayesini anlatan dizi listemizin son sırasındaki yerini alıyor.

BONUS: Upload İnceleme Videosu

Amazon Prime’da İzleyebileceğiniz Eski Diziler

Buffy the Vampire Slayer
24
This is Us
The X-Files
The Office
Dr. House
Prison Break
Star Trek Picard
Heroes
Battlestar Galactica
Monk
Mad Men
Mr. Robot
Seinfeld
Dawson’s Creek
The Missing
Community
Dowton Abbey
Parks and Recreation
Married with Children

Comments

comments