Marvel sinematik evreninden bir film daha bu hafta vizyonda. Ant-Man ve Wasp filmi hakkında yazılmış eleştiri yazılarını sizin için derledik.

1-Ant-Man ve Wasp: Gerçekleşmeyen Potansiyel

Güvenç Atsüren’in yazısı için tıklayın – FilmLoverss

“Karşı karşıya olduğumuz bu yeni Marvel filmi, mevzu bahis evrenin artık iyiden iyiye belirli bir formül üzerinden üretilen ve gittikçe tipikleşen süper kahraman filmlerinden kimi noktalarda ayrışıyor ki; Ant-Man ve Wasp’ı cazip bir seyirlik hâline getiren özellikleri de bu farklılıklarından ileri geliyor.”

2-Küçülürken büyüyenler

Uğur Vardan’ın yazısı için tıklayın – Hürriyet

“‘Marvel evreni’nin az bilinen ama sinema sayesinde popülerleşen karakterlerinden ‘Ant-Man’, bu kez yanına yeni bir kahramanı, ‘Wasp’ı alarak huzurlarımıza geliyor. Film, seyircisini ‘Kuantum âlemi’nde zevkli bir yolculuğa çıkarırken sağlam esprileriyle de gönül çeliyor.”

3-Ant-Man and the Wasp: İlk Filmin Gölgesinde

Emre Özcan’ın yazısı için tıklayın – Pera Sinema

Civil War’da önemli rol oynaması planlanan karakteri izleyiciye tanıtmak için çekildiği belli olan film sıfır beklentiye karşın ortaya koyduğu keyifli hikaye, komedi unsurları, Paul Rudd ve dozunda aksiyonla ciddi bir başarıya ulaşmıştı. Civil War’da izlediğimiz Ant-Man için oldukça iyi bir hazırlık olan 2015 yapımı ilk filmden sonra aynı başarının bir kez daha tekrarlandığını söylemekse maalesef pek mümkün değil.”

4-Boyu Büyük İşlevi Küçük

Burak Göral’ın yazısı için tıklayın – Sözcü

“Scott’ın bir kamyoneti kayak gibi kullanması, küçülen otomobillerin büyük otomobillerle mücadelesi gibi reklam ve kliplerde sıkça görebildiğimiz numaralar bu hızlı sahneleri neşelendiriyorlar. Ama hikaye çok güçlü olmayınca bu eğlence de bir yere kadar kendisine bağlıyor seyirciyi. Yine de “Ant-Man and The Wasp”ın sıkıcı bir film olduğu asla söylenemez. Sadece tıpkı “Deadpool 2″de de olduğu gibi, vaat ettiği eğlenceyi ilk filmdeki kadar karşılayamıyor diyebiliriz.”

5-Karınca kararınca bir süper kahraman macerası…

Murat Tolga Şen’in yazısı için tıklayın – Beyazperde

“Bu yüzden beklentisiz olarak katıldığım basın gösteriminden ¨eh işte¨ diyerek ayrıldım. En merak ettiğiniz soruyu hemen cevaplayayım; ilk filmden iyi değil, hatta ilk filmin hatırına izlenecek bir iş diyebilirim. Senaryonun merkezinde, kuantum evreninde dolanan bir süper kahraman macerası olmakla birlikte Ant-Man’in kökenlerine saygı duyan ama çalışmayan bir polisiye yan hikaye de içermekte.”

6-Karınca Gücü

Uğur Hakan Hacıoğlu’nun yazısı için tıklayın – Popüler Sinema 

“Marvel dünyası hayranlarını tatmin edeceğini düşündüğüm Ant Man ve Wasp genel olarak ilk filmin gölgesinde kalacak bir yapıt. Ant Man’in ilgi çekici kısmı diğer Marvel karakterlerinin aksine daha doğal bir kahraman olması. Bu açıdan Deadpool’un ardından çizgi roman dünyasında ikinci temsilci olarak göze çarpıyor.”

7-Bütün yollar ‘Avengers’a çıkıyor!

Şenay Aydemir’in yazısı için tıklayın – Gazete Duvar

“Marvel sinema evreni, son yıllarda bağımsız karakterlerinin hikayelerini de dönüp dolaşıp ‘Yenilmezler’ alemine bağlıyor. “Iron Man”, “Örümcek Adam”, “Kaptan Amerika” derken “Ant Man ve Wasp”ın da gelecek yıl vizyona girecek ve final filmi olması beklenen “Yenilmezler” serisine bir yerden eklemlendiğini görüyoruz.”

8-Ant-Man And The Wasp – Film Eleştirisi

Nihat Yayalar’ın yazısı için tıklayın – arakatsanat

“İlk filme kıyasla, bu filmde aile draması ve komedi unsurlarının, aksiyon ve öğretici/tanıtıcı olgulara karşı daha ön planda olduğunu görüyoruz. Çok başarılı ve yerinde espriler içeren film, yan karakter Luis‘in(Michael Pena) bulunduğu sahnelerde komedi konusunda resmen zirveye çıkıyor. Şahsi fikirlerime göre, Ant-Man ve ekibi, Marvel’ın hınzır çocukları Guardians of the Galaxy ekibini komedi konusunda geçmiş durumda.”

9-Küçük bir kahramanın büyük maceraları…

Kerem Bumin’in yazısı için tıklayın – Orta Koltuk

“Ancak Ant-Man filminin ikinci halkası farkını burada ortaya koyuyor ve kendini fazla ciddiye almayarak bizce Marvel dünyasında yeni bir pencere açıyor. Daha doğrusu daha önce Deadpool karakteri tarafından aralanmış bir pencereyi sonuna kadar açıyor.”

10-Dünya kadar malın olacağına fındık kadar süper kahramanın olsun…

Murat Dural’ın yazısı için tıklayın – Zaytung Sinema

“Fakat bu ‘olayın ciddiyetinden uzaklaşarak süper kahramanlık yapma numarası’ da klişeleşti. Yani şöyle bir şablon oluştu: Birtakım kötü adamların kötülük yapmalarına dair ciddi açıklamaları, tehlike-tehdit-şantaj-gözdağı-gerilim, hemen ardından bariz bir şekilde gelen şirinlik-şaşkınlık-aptallaşan kötüler-artistik numaralar… Bu formül çoğu yerde tutmuyor.”

11-Acaba yanlış bir filme mi girdim?

Atilla Dorsay’ın yazısı için tıklayın – T24

“Ama artık o zengin Marvel ya da DC Comics dünyasının giderek çoğalan ve neredeyse dünyamızın nüfusuna yaklaşan kahramanlarını (Şaka şaka!…Daha o kadar olmadı. Allah’tan!) kendi aralarında türlü-çeşitli biçimde ilişkilendirerek; gereğinde akraba, gereğinde aşık kılarak; tuhaf yaratıklardan marifetli insanlardan, üstün adam ve kadınlardan oluşan yeni bir topluluk (toplum?) yaratan bu girişimlerden iyice sıkıldım.”

12-Karıncanın kendine ihaneti

Olkan Özyurt’un yazısı için tıklayın – Sabah

“Ant-Man artık karınca kararınca bir kahraman değil. İlk filmde dalga geçtiği aksiyonel süper kahramanlardan birine dönüşmüş durumda. Naifliğinden de eser yok. Serinin ikinci filmi hikayeden ziyade tempolu aksiyon sahnelerinin önplanda olduğu bir eğlence vaat ediyor.”

13-Ant-Man and the Wasp: Infinity War Sonrası Ufak Bir Mola

Burak Erken’in yazısı için tıklayın – Wannart

“Bu sene 10. yaşını kutlayan Marvel Cinematic Universe’ün şu ana kadarki en büyük olayı olan, evrenin bütün kahramanlarının bir araya geldiği ”Avengers: Infinity War”ın hemen ardından vizyona çıkan ”Ant-Man and the Wasp”ın ağır bir ziyafet yemeğinin ardından yenilen hafif bir sütlü tatlı etkisi yarattığı söylenebilir. Ant-Man’in kendisinden gelen eğlenceli tarafını ilk filmde olduğu gibi korunduğu söylenebilir.”

 

Comments

comments