Arka Pencere Mecmua’nın Mayıs 2018 (6. Sayı) sayısı, okuyucularla buluşmak üzere bayilerdeki yerini aldı. Bu sayı 2 farklı kapağı ile okuyucularla buluşacak olan dergi, birbirinden ilgi çekici içeriği ile yine dopdolu.

İki Kahraman İki Kapak

Sinema salonlarında rekor sayıda film vizyon şansı bulurken, Arka Pencere Mecmua bu filmler arasından iki filmi kapağına taşıyarak Mayıs ayına merhaba diyor. Okuyucular; yakın tarihin önemli havacılık figürlerinden biri olan Vecihi Hürkuş’un hikayesini anlatan “Hürkuş: Göklerdeki Kahraman” ve süper kahramanlar içerisinden kendine özel bir yer edinen Deadpool’un devam filmi olan “Deadpool 2” filmlerini Arka Pencere’nin kapağında bulabilecekler.

Havadis: 71. Cannes Film Festivali

Sinema dünyasından haberler, değerlendirme yazıları ve özel dosyalar Havadis bölümünde sinemaseverler tarafından okunmayı bekliyor. 71. Cannes Film Festivali’ne ön bakış, 40. yılında 40 öyküyle Star Wars kitabının tanıtım yazısı, 37. İstanbul Film Festivali değerlendirmesi bu bölümün öne çıkan başlıkları olurken,  Olkan Özyurt ve Fatih Özgüven, Sevin Okyay gibi yazarların güzel yazılarını bu başlık altında bulabileceksiniz.

Tenkit: Muhteşem Kadın

Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ının sahibi olan Muhteşem Kadın filmi hakkında Janet Barış’ın, Hiç Bir Zaman Burada Değildin filmi hakkında Sezen Sayınalp’in, Başlat filmi hakkında Burçin S. Yalçın’ın yazılarını bu bölümde keyifle okuyabileceksiniz. Halen vizyonda olan ve vizyona bu ay içerisinde girecek olan pek çok film hakkında eleştiri yazılarını okurken, Mehmet Açar ve Uğur Vardan keyifli yazılarını okurken soluklanabileceksiniz.

Mevzu: Deadpool 2

Bu ayın önemli filmlerinden olan Deadpool 2 hakkında kapsamlı bir değerlendirme yazısı ve Hürkuş filminin yönetmeni Kudret Sabancı ile yapılan röportajla açılan bölüm, Fatih Artman röportajıyla devam ediyor. Selin Gürel’in hazırladığı Zorba Yönetmenler dosyası ise bu bölümün en dikkat çekici içeriği olmayı başarıyor.

Keyif: Üç Polisiye Üç Dizi

Ali Ercivan’ın hazırladığı ve “Şahsiyet”, “Dip” ve “Colleteral” dizilerinin değerlendirildiği Üç Polisiye yazısı, Murat Erşahin’in Seijun Suzuki’nin Öldürme Arzusu değerlendirmesi ve Burak Göral’ın oğlu Emre Göral ile hazırladığı “Hayallerim, Oğlum ve Sinema” bölümünde yer alan Hayat Güzeldir filmi değerlendirmesi bu bölümün öne çıkan yazıları oluyor.

Comments

comments