Marvel’in son filmi “Avengers: Sonsuzluk Savaşı” filmi hakkında yazılan eleştiri yazılarını sizin için derledik. İyi okumalar…

1-Avengers: Infinity War (2018): Thanos ve Diğerleri

Hürrem Celil Erdoğan’ın yazısı için tıklayın – birdunyafilm.co

“Ön tanıtımları yapıldıktan sonra Infinity War’da sayısız süper kahramanı birarada göreceğimizi biliyorduk. Asıl merak ettiğimiz ise bu kadar süper kahramanı aynı potada nasıl eritileceği idi. Infinity War 4-5 takıma bölünen Yenilmezler’i katmanlı sayılabilecek bir yapıda önümüze sunuyor. Bunu yaparak hikayeyi canlı tutuyor fakat bazı noktalardaki hızlı geçişler sahnelerin biraz da bölünmesine sebep oluyor.”

2-Taşlar yerinden oynarken…

Uğur Vardan’ın yazısı için tıklayın – Hürriyet

“‘Marvel kahramanları’ yeniden huzurlarımızda… ‘Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nda evrenin dengelerini sağlayan taşlara gözünü diken Thanos’a karşı mücadele verilirken, ekibe ‘Galaksinin Koruyucuları’ tayfası da eklenmiş. Filmde geniş yıldız kadrosunun en dikkat çekici performansı Thanos’u canlandıran Josh Brolin’den geliyor.”

3-Tükenmişlik Sendromundan Çok Çok Uzak Bir Galakside…

Batu Anadolu’nun yazısı için tıklayın – FilmLoverss

“Uluslararası toplumun bertaraf edildiği, kendilerini üst akıl olarak gören süper kahramanların gücünün sorgulandığı ve çılgın bir Mesih ile güçlü bağ kurdurarak bizi kendimizden şüpheye düşüren filmde, Winter Soldier ve Civil War’ın yaşattığı histeri zirveye taşınıyor.”

4-Galaksinin En Büyük Savaşı

Burak Göral’ın yazısı için tıklayın – Sözcü

“Son yılların en çok beklenen filmi “Avangers: Sonsuzluk Savaşı” bu hafta vizyonda. Çocuk oyunlarımızda bir kötülüğe karşı birleştirdiğimiz süper kahramanlarla hayalimizde kurduğumuz oyunlar kadar zevkli bir film sizi bekliyor.”

5-Avengers: Infinity War – MCU’nun En Görkemlisi

Emre Özcan’ın yazısı için tıklayın – Pera Sinema

“2008 yılında Marvel Studios’un ilk filmi olma özelliğine sahip olan Iron Man çekilirken Marvel beyin takımının kafasında büyük bir son vardı. Genel hatlarıyla belli olan ve içinde Thanos’un olacağı net bir şekilde bilinen bu büyük son için on yıldır on sekiz filmle tasarlanan büyük evren ilk büyük kırılmasını cuma günü gösterime giren Infinity War’la yaptı.”

6-Kahramanlar Thanos’a karşı

Mehmet Açar’ın yazısı için tıklayın – Habertürk

“Oysa ilk iki Yenilmezler filminin yazarı ve yönetmeni Joss Whedon, süper kahramanların zayıflıklarını, suçluluk duygularını ortaya koyan, karakterlerin psikolojilerini deşen öykülerle karşımıza gelmişti. Ama hayranların çoğu, süper kahraman filmlerinde psikolojik sorunları olan, iç çatışmalarıyla uğraşan sorunlu kahraman istemiyor. Daha çok maceraya, hikâye örgüsüne, aksiyon ve dövüş sahnelerine bakıyor. Yani filmin alt metinlerine değil, “dış kabuğu”na odaklanıyor.”

7-Thanos’un Hikayesi: Avengers Infinity War

Valerii Ege Deshevykh’in yazısı için tıklayın – arakatsanat.com

“Marvel’ın sinematik dünyası artık git gide sona yaklaşıyor. Son da şaşa, gösteriş gerektirir. Infinity War bunu kesinlikle en iyi şekilde yapan, sonuna kadar hakkını veren bir film olmuş. Toplamda 64 önemli karakteri, neredeyse Hollywood’un yarısını tek bir filmde toplayan Infinity War adının hakkını sonuna kadar veren, final kelimesinin içini dolduran, benim gibi Marvel’ı pek de sevmeyen birine bile “tek kelimeyle mükemmel” dedirten harika bir film olmuş.”

8-On yıllık Marvel serüvenini kutlama şöleni!..

Atilla Dorsay’ın yazısı için tıklayın – T24

“Onca karakter, temelde yine dünyayı ve de uzayı kurtarmaya çabalıyorlar. Bu kez savaşım Titanlar ülkesinden gelen, dev bir adam görüntüsü ardındaki kötüler kötüsü Thanos’a karşı. Amacı, uzayı aşırı kalabalıklaşan nüfusunun yarısından kurtarmak. Böylece kaynakları korumak ve bir denge sağlamak. Kendine göre tutarlı, ekolojik bir çaba!…”

9-Bir Marvel Filminden Çok Daha Fazlası: Avengers: Infinity War

Tanju Baran’ın yazısı için tıklayın – Ters Ninja

“Marvel Sinematik Evreni’nin 19. ve şimdilik son filmi Avengers: Infinity War da benzer bir “enleme” rüzgârıyla bizlere ulaştı, tabii ufak bir farkla: İlk defa bir film, en sıfatlarının çoğunu hak ediyordu.”

10-Yüzde 50’den kurtulmak

Emrah Kolukısa’nın yazısı için tıklayın – Cumhuriyet

“Gerçekten de “Avengers: Infinity war” kendisinden beklenen hemen her şeyi karşılayacak nitelikte bir film. Bir kere bugüne kadar çekilmiş en kalabalık kadrolu süper kahraman uyarlaması. Birkaç istisna dışında (Ant Man ve Hawkeye misal) hemen hemen tüm Marvel kadrosu mevcut ve insan izlerken başı dönüyor adeta. Üstelik her birine de dengeli bir ekran zamanı verilmiş, her birinin belli bir işlevi yüklenmesi sağlanmış.”

11-Avengers: ‘Marvelizmin’ en yüksek aşaması!

Şenay Aydemir’in yazısı için tıklayın – Duvar

“Bu hafta vizyona giren “Avengers: Sonsuzluk Savaşı”, bu tekelleşme sürecinin zirvesi olarak kabul edilebilir. Birkaçı hariç Marvel külliyatının neredeyse bütün kahramanlarının evrenin bütün dengelerini değiştirecek kadar büyük bir güce ulaşan Thanos’a karşı mecburi işbirliği üzerine kurulu olduğunu söyleyebiliriz filmin. 2014 tarihli “Galaksinin Koruyucuları” ile çizgi roman evreninden sinema evrenine geçiş yapan Thanos’un benzer kötülerden bir farkı var. Onun ‘etik’ bir amacı var. Evrenin nüfusunu yarıya indirmek ve dengeyi yeniden kurmak.”

12-Son Savaş Başlarken – Avengers: Infinity War İncelemesi

Özay Şen’in yazısı için tıklayın – frpnet

“Infinity War, Thanos’un da kanlı canlı sahneye çıktığı ilk film oldu. Karanlık perdelerin arkasında saklanmaktan sıkılan Thanos, sonunda ailemizin sevgili süper kahramanlarının karşısına çıkıyor. Adam boşuna Deli Titan değil. Eldivenlerine o sonsuzluk taşlarını sıkıştırmadan bile bizim kadroya kök söktürüyor.”

13-Beklenen Film Geldi, Avengers: Infinty War İncelemesi

Mercan Yasa’nın yazısı için tıklayın – Saklı Kumanda

“Evet, 10 yıldır genişleyen ve durmadan üstüne yeni bir şey koyan Marvel Sinematik Evreni’nin en önemli filmi geldi çattı. Her şeyin bağlandığı film olan Infinity War için söylenecek kesinlikle çok fazla şey var. Tek cümleyle özetleyecek olsaydım bu film, Thanos biyografisi derdim kesinlikle. Bu açıdan bakmak daha doğru diye düşünüyorum bu filme açıkçası. Eğer spoiler görmek, okumak istemiyorum diyorsanız bu noktada yazıyı okumayı bırakmanızı tavsiye ediyorum.”

14-Eleştiri: Avengers: Infinity War

Serkan Baştimar’ın yazısı için tıklayın – Sinefesto

“Marvel’in çoğu süper kahramana çektiği ilk filmin ardından hikayeleri ve kahramanları kesiştirdiği Avengers ve Captain America Civil War gibi kalabalık filmler de nihayet doruğa ulaşıyor. Yeni bir macera öncesi Marvel kitabı kapatıyor. Son iki sayfadan ilki Infinity War, o klasik DC – Marvel kapışmasında aradaki mesafeyi uçuruma dönüştürüyor. Sinematik olmayı DC’ye göre zaten çokça iyi yapan Marvel, Infinity War ile elindeki tüm kozları masaya sürüyor. Çoğu vasat altı Marvel filminden sonra bu kalabalık film ilaç gibi geliyor.”

15-Nihayet Marvel’ın en kötü karakteri Thanos, kahramanlarımızla karşı karşıya!

Egemen Tokatlıoğlu’nun yazısı için tıklayın – Mynet Sinema

“Avengers: Infinity War, uzun süredir merakla beklenen ve beklentiyi fazlasıyla karşılayan, iki buçuk saatlik süresinde zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız bir süper kahraman filmi. Hikâye örgüsü, aksiyonu, komedi unsuru ve kurduğu başarılı karakter çatışmaları ile Marvel sinematik evreninin şu ana kadarki zirvesi.”

16-Süper kahraman enflasyonu

Murat Erşahin’in yazısı için tıklayın – sinemamuzik.com

“Eğlenceli, keyifli, gezegenin bugünü ve geleceğine dair ince detaylarla süslü yapım, maalesef, bu cafcaflı alemden pek fazla etkilenmeyenler için çok fazla özellik ve orijinallik barındırmıyor! Türe fazla ait değilseniz, bir süre sonra, perdedeki görsel şölen son derece güçlü olsa da; salonda nefesini tutmuş, karşısında akan görseli hayranlıkla izleyenlerin aksine, hatırı sayılı bir sıkıntı duygusu ile boğuşurken yakalıyorsunuz kendinizi.”

17-Hayatın Pazarlığı Olmaz

Nusret Şen’in yazısı için tıklayın – Orta Koltuk

“Avengers : Sonsuzluk Savaşı, sınırsız hayal gücü ve zeka ile yazılmış güçlü bir senaryoya sahip. 155 Dakika süren akış içerisinde neler olacağını kestiremiyor ve büyük bir sükunet içerisinde olacakları bekliyorsunuz. Süper kahramanlar, kendilerinden kat be kat üstün bir güç karşısında aciz durumdalar ve hiç bir şey yapamıyorlar. Avengers, diğer kahraman maceralarına göre oldukça şaşırtıcı bir türe sahip.”

18-Rüya takımı bir arada

Nil Kural’ın yazısı için tıklayın – Milliyet

“Marvel evreninin 19. filmi “Avengers: Sonsuzluk Savaşı / Avengers: Infinity War”, yıllardır tek veya toplu filmlerini izlediğimiz süper kahramanları bir araya toplayan ve bu iddiasının altını doldurabilen bir süper kahraman epiği.”

19-Avengers: Sonsuzluk Savaşı

Korkut Akın’ın yazısı için tıklayın – Sadibey

“Tarihteki savaşlardan hiçbir farkı yok, “Yenilmez”lerin “sonsuzluk savaşı”nın. Dostlar var, düşmanlar var. Doğrudan ve gerçekten yana gözüküp içeriden hançerleyenler var. Kendi çıkarları için kandıranlar var. Tabii, umut da var. Kazananın sevinci de… Aslına bakarsanız, bugün, öylesi büyük savaşlar yok ama yaşananların (ekmek aslanın midesine inmiş) savaştan da pek farkı yok.”

Comments

comments