2020 yılının ilk vizyona giren filmleri 1 Ocak’ta vizyona giren Baba Parası ve IP Man4: Final filmleri oldu. Selçuk Aydemir’in yönettiği ve başrollerini Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in paylaştığı Baba Parası, ölen babalarının mirasına ulaşmak isteyen kardeşlerin hikayesini anlatıyor. IP Man 4: Final ise, on yılı aşkın süren bir efsanenin hikayesini sonlandırıyor.

1-Baba Parası

Yönetmen: Selçuk Aydemir
Oyuncular: Murat Cemcir, Deniz Barut, Ahmet Kural, Devrim Yakut, Özgür Emre Yıldırım, Rasim Öztekin, Yağmur Tanrısevsin

Bir zengin, bir fakir, bir siyahi, bir beyaz, bir profesör, bir cahil, bir köylü, bir şehirli, bir Hıristiyan, bir Müslüman kardeş olabilir mi? Eğer yakın zamanda ölen, ülkenin en zengin insanının gayri meşru çocukları ve yasal varisleri olduklarını öğrenirlerse neden olmasın? Kendilerine düşen payı almak için bekleyen kardeşler ikinci büyük şoku yaşarlar. Mirasın tamamına içlerinden sadece birisi sahip olabilecektir “en kötü olanı”. Ortada babasının mirasını koyduğu dev bir kasa vardır ve bu kasanın şifresini ancak babası gibi aç gözlü, düzenbaz, acımasız, zeki, uçarı çocuk bulabilecektir. Şifreyi bulmak için kardeşler arasında kıyasıya yarış başlar. Kardeşler, para için insanın ne kadar ileri gidebileceğinin komedisini sergilerler.

2-Ip Man 4: Final

Yönetmen: Wilson Yip
Oyuncular: Scott Adkins, Donnie Yen, Kwok-Kwan Chan

On yılı aşkın süredir devam eden ve Doğu Dövüş Sanatları’nı beyaz perdede en iyi şekilde yansıtan, IP Man serisinin son bölümü IP Man 4:Final, 1 Ocak’ta vizyona girecek! Dövüş sanatını kötüye kullananlara karşı savaş açan IP Man güç, ustalık ve tevazuyu birleştirerek bir çok öğrenci yetiştirmiş, yaşayan en büyük ustadır. Bruce Lee ile Ip Man 3’teki karşılaşmalarının ardından büyük bir merak uyandıran ikilinin arasında yaşanacaklar son bölümde tüm sorulara cevap verecek. 50 Milyon dolarlık bütçesiyle serinin son filmi IP Man 4 Final sadece dövüş sanatlarıyla değil, yaşam felsefesiyle de tüm dünyayı etkileyen Ip Man’in aksiyon dolu son macerasını konu alıyor.

Comments

comments