Bad Boys serisinin yeni filmi Bad Boys: Her Zaman Çılgın hakkında yazılan eleştiri yazılarını sizin için derledik. İyi okumalar…

1-Yaşlansalar da çılgınlık baki

Olkan Özyurt’un yazısı için tıklayın – Sabah

“Michael Bay’e bırakılsaydı yüksek ihtimal aksiyon komedinin önüne geçerdi. Ama Adil El Arbi ile Bilall Fallah, ‘çılgın ikili’nin alameti farikasının komedi öncelikli bir aksiyon olduğunu kavramış ve tercihlerini buna uygun bir şekilde yapmışlar. Nihayetinde bir zamanların çılgınları yine çılgın ama artık ihtiyarlar ve bu gerçeklikle de barışıyorlar.”

2-Bad Boys: Her Zaman Çılgın

Duygu Kocabaylıoğlu’nun yazısı için tıklayın – Beyazperde

“Will Smith ve Martin Lawrence bu düzenekte bildiklerinden şaşmadan, karakterlerini de iyi tanıyarak oynuyorlar. Biçilen rollerde, seyirciyi yakalayacak komiklikler, espriler yerli yerinde; yan rol oyuncularıyla etkileşimler de geri kalmıyor. Fakat, işte bir yere kadar.”

3-Bad Boy’lar o kadar ‘bad’ mi?

Kerem Bumin’in yazısı için tıklayın – Gazete Duvar

“‘Bad Boys 3’ her şeyden önce bizce son derece dürüst bir film. Vaat ettiklerini yerine getirdiği gibi başarılı bir devam (tam 17 sene sonra!) filminin nasıl yapılabileceğini de gösteriyor. Aksiyon filmine meraklı sinemaseverlere müjdeyi verelim: Bad Boy’lar döndü!”

4-“Nerde O Eski Aksiyonlar?” Diyenler İçin…

Mehmet Açar’ın yazısı için tıklayın – Habertürk

“Filmin ana lokomotifi olan Smith ve Lawrence’ın komedi yetenekleri ve aralarında uyum yine yerli yerinde. Mizah açısından başarılı senaryo ve filmin temposu aksiyon ve komedi arasında gidip gelişleri dengeli kılıyor. Michael Bay gibi aksiyonu çok öne çıkaran bir yönetmenin yokluğu hissedilmiyor. Kötü çocuklar dönmese büyük bir eksiklik hissedilmezdi. Ancak Hollywood refleksleriyle elbette döndüler ve film, eğlenceli ve sempatik bir ticari aksiyon-komedisinden beklenenleri yerine getiriyor.”

5-Bad Boys: Her Zaman Çılgın

Korkut Akın’ın yazısı için tıklayın – Sadi Bey

“Hatırlar mısınız, bir zamanlar “Gırgır” mizah dergisi vardı ve vinyetinde “Geçim derdini, can sıkıntısını, aşk yarasını, karı-koca kavgasını şipşak keser. Her derde devadır, gırgır da gırgır” yazardı. Bad Boys için “Gırgır”ın sinema hali diye düşünebilirsiniz…”

6-Bad Boys 3: Aile Babası Olacak Yaşa Geldiler

Kerem Akça’nın yazısı için tıklayın – keremakca.net

“Bruckheimer’ın meşhur serisi ikinciden 17 sene sonra yönetmen değişikliği ile yoluna devam ediyor. “Bad Boys: Her Zaman Çılgın”, Hollywood’a arman ettiği yönetmen ikilisiyle ve keyifli göndermeleriyle oyalayıcı bir seyirlik. Efekte yüklenen ‘Hızlı ve Öfkeli’ serisinin çoğu filminin de üzerinde.”

7-Orta yaşlı ama ‘çılgın’…

Uğur Vardan’ın yazısı için tıklayın – Hürriyet

“‘Bad Boys: Her Zaman Çılgın’, gayet iyi bir harman olmuş… Bir kere işin aksiyon kısmında özellikle takip sahneleri sırtını klasik formüllere dayasa da gayet akıcı ve adrenalin yüklü. Ama öykünün asıl can alıcı cephesi Lowrey ve Marcus’un atışmaları…”

8-Her daim birlikte!

Murat Erşahin’in yazısı için tıklayın – sinemamuzik.com

“Dostluk, aşk, fedakârlık, hız, hareket, intikam, dayanışma ve kurşunlar…  Gayet iyi çekilmiş aksiyon sahnelerine, serinin tanıdık mizahi nüansları da eklenince formül işliyor yine. Yeni öyküsüyle, dördüncü filme göz kırpan tempolu macera, izletiyor kendini.”

9-Kötü çocuklar hala eğlendiriyor

Nil Kural’ın yazısı için tıklayın – Milliyet

“Filmin ana lokomotifi olan Smith ve Lawrence’ın komedi yetenekleri ve aralarında uyum yine yerli yerinde. Mizah açısından başarılı senaryo ve filmin temposu aksiyon ve komedi arasında gidip gelişleri dengeli kılıyor. Michael Bay gibi aksiyonu çok öne çıkaran bir yönetmenin yokluğu hissedilmiyor.”

Comments

comments