Sinema severlerin son yıllarda film izleme alışkanlığının sosyal platformlara doğru kayması ile Netflix, Blu TV gibi içerik sağlayıcıları son yıllarda dikkat çeken yapımları kütüphanelerine eklemeye başladı. Bu platformlardan biri olan BeIN CONNECT kütüphanesinin genişliği ile dikkat çeken içerik sağlayıcılardan biri olmayı başardı.

Digiturk’ün üyelerine sunduğu dijital içerik platformu beIN CONNECT’te yer alan filmler içerisinden hazırlamış olduğumuz seçki ile platform üzerinden film izlemek isteyenlerin beğenisine beIN CONNECT’te İzleyebileceğiniz 15 Film Önerisi listesini sunuyoruz.

15-Pavarotti

Ünlü yönetmen Ron Howard’ın (Akıl Oyunları, Frost/Nixon) yönetmen koltuğunda oturduğu bu belgesel, Pavarotti’nin hayatını etkileyici bir şekilde anlatmayı başarıyor. Daha önce yayımlanmamış görüntüleri ilk kez ekranlara getiren film, yayınlandığı dönemde eleştirmenlerden iyi eleştiriler almıştı.

14-Who You Think I Am (Hangi Kadın)

Juliette Binoche’un oyunculuğunu sevenlerdenseniz, bu film tam size göre. Berlin Film Festivali’nde ilk gösterimini yapan ve sosyal medyada sahte bir hesap açarak eski sevgilisine ulaşmak isteyen bir kadının hikayesini anlatan film, günümüz sosyal medya çılgınlığına mesafeli bir eleştiri getirmekten çekinmiyordu.

13-Honeyland (Bal Ülkesi)

92. Oscar Ödülleri’nde ‘En İyi Belgesel’ ve ‘En İyi Uluslararası Film’ dallarında aday gösterilen listemizin ikinci belgeseli olan Bal Ülkesi, geçimini arıcılıkla sağlayan Hatice’nin hayatı üzerinden dokunaklı bir anlatım çıkarıyordu.
12-Le Daim (Deri Ceket)

İzlemesi zor bir deneyim olan bu filme bir şans verirseniz, değişik üslubu, ustalıklı anlatımı, başarılı oyunculuları ile aklınızı başından alacağının sözünü verebiliriz.

11-The Lighthouse (Deniz Feneri)

Vizyon şansı bulamayan ender iyi filmlerden biri olan The Lighthouse, Robert Pattinson ile Willem Dafoe’nun hayat verdiği iki deniz feneri bekçisinin hikayesini anlatıyor.

10-Knives Out (Bıçaklar Çekildi)

Polisiye filmleri sevenlerdenseniz, bu müthiş oyuncu kadrosuna sahip filmi izlenecekler listesinin ilk sırasına yazmalısınız. Durmayan ritmi ve seyirciyi sürekli ayık tutan hikayesi ile son yılların etkileyici ana akım filmlerinden biri oluyordu.

9-Dragged Across Concrete (Adaletsiz)

Adaletsiz, bir zanlıya uyguladıkları şiddet dolu görüntülerin ortaya çıkmasıyla açığa alınan iki polis memurunun kontrolsüz bir şekilde suç dünyasına dalış hikayesini anlatıyor. Pek dikkate alınmayan film, iyi bir hikayeye ve sıkı bir başrol ikilisine sahipti.

8-Diego Maradona

Listenin üçüncü belgeseli, ünlü belgesel yönetmeni Asif Kapadia’nın yeni harikası. Daha önce hiç yayınlanmamış 500 saatten fazla arşiv görüntüsü eşliğinde farklı bir Maradona’yı tanıma imkanına sahip oluyoruz.

7-I Lost My Body (Bedenimi Kaybettim)

92. Oscar’larda ‘En İyi Animasyon’ adayı olan film, bedeninden ayrılan bir elin bedenini yeniden bulma yolculuğunu anlatıyor. Gösterildiği her yerden ödüllerle ayrılan Bedenimi Kaybettim Amelie’nin senaristi Guillaume Laurant’ın ‘Mutlu El’ kitabından uyarlanmıştı.

6-Kaygı

Listemizde elbette yerli filmlerde var. Ceylan Özgün Özçelik’in yazıp yönettiği ‘Kaygı’, ülkemizde örneklerini nadir gördüğümüz bir gerilim sinemasını beyazperdeye taşımıştı. Algı Eke’nin oyunculuğuna dikkat diyelim.

5-Before the Rain (Yağmurdan Önce)

Üç farklı hikayenin anlatıldığı bu film, zamanında festivallerde izleyebilenler tarafından efsane mertebesine yükseltilmişti. Makedonya’nın “En İyi Uluslararası Film” Oscar adayı olan 1994 yapımı film artık dijital platformlarda kolaylıkla izlenebiliyor. İzleyip kararı kendiniz verebilirsiniz.
4-Little Joe (Küçük Joe)

Genetik biliminin günümüzde tartışmalı olan tüm konularına insanlara mutluluk veren kırmızı bir çiçek aracılığı ile değinmeyi başaran film, gelecek kaygımızın nedensiz olmadığını bize bir kez daha hatırlatıyor.

3-Chungking Express

Listenin bir başka klasik filmi Chungking Express vesilesiyle beIN Connect’te izleyebileceğiniz Wong Kar Wai filmlerine bir giriş yapabilirsiniz. Müthiş bir müzik, eğlenceli bir anlatım, kalbinize dokunmayı başaran karakterler… Daha ne olsun.

2-Falling (Düşüş)

Yüzüklerin Efendisi’nin Aragorn’u Viggo Mortensen aynı zamanda iyi bir yönetmen olduğunu bu filmle kanıtlıyor. Sadece kendini yönetmesi açısından değil, eşcinsel bir adamın muhafazakar babasıyla yüzleştiği bu hikayeyi başarıyla anlatabilmesiyle elbette.

1-There is No Evil (Şeytan Yoktur)

70.Berlin Uluslararası Film Festivali’nde ‘Altın Ayı’ ödülünü kazanan film, 4 farklı ahlak öyküsünü beyazperdeye taşıyordu. İzleyenler için ilginç bir keşif olacağını iddia ediyoruz.

 

Comments

comments