BluTV’ye aboneyseniz ve izleyeceğiniz filmler konusunda öneri arıyorsanız bu liste tam size göre. Yakın zamanda vizyona giren Şüphe, Loro gibi filmlerin yanı sıra korku türünün önemli örneklerinden biri olan Peşimdeki Şeytan ve bilim-kurgu türünü sevenlerin keşfetmekten keyif alacağı Midnight Special gibi örnekleri liste içerisinde bulabilirsiniz. İyi okumalar…

Burning / Şüphe

71. Cannes Film Festivali FIPRESCI Ana Yarışma Ödülü’nün sahibi olan bu bol ödüllü film, ünlü yazar Haruki Murakami’nin kısa öyküsünden uyarlanırken; yarı zamanlı kuryelik yaparken bir yandan da ilk romanını yazmaya çalışan Lee’nin sıradışı hikayesini anlatıyor.

Loro

Jude Law’ın başrolünde oynadığı The Young Pope dizisinin tartışma yaratan yönetmeni Paolo Sorrentino, skandallarıyla anılan İtalya eski başbakanı Silvio Berlusconi’nin hayatını beyazperdeye aktarıyor.

It Follows / Peşimdeki Şeytan

Cannes Film Festivali’nde büyük ses getiren, ardından değeri gün geçtikçe artan film; korku türünü sevenlerin büyük bir zevk alacağı bir film.

Me & You / Ben ve Sen

Bernardo Bertolucci’nin yönetmen koltuğuna oturduğu son film olan Me & You, yönetmenin ilerleyen yaşına rağmen formundan bir şey kaybetmediğini kanıtlıyordu. Aynı zamanda bir büyüme hikayesi olan film, iki kardeşin hikayesini derinlikli bir şekilde anlatıyordu.

The Skin I Live In / İçinde Yaşadığım Deri

Yönetmen Pedro Almodóvar ile usta oyuncu Antonio Banderas’ı 20 yıl sonra yeniden biraraya getiren film, Fransız polisiye yazarı Thierry Jonquet’in “Tarantula” isimli 2005 tarihli romanından uyarlandı. Almodóvar’ın son yıllardaki en iyi filmi olan İçinde Yaşadığım Deri, seyirciyi kısa zamanda avcunun içine almayı başarıyor.

Gloria

Sebastián Lelio’nun bu yıl aynı isimle vizyona giren filminin orjinali olan 2013 yapımı film, 58 yaşında özgür ruhlu bir kadının hikayesini anlatıyor.

Inside Llewyn Davis / Sen Şarkılarını Söyle

2013 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’ye aday olan filmin yönetmenliğini Coen Kardeşler yapıyor. Filmin başrolünde Oscar Isaac yer alırken, kendisine Justin Timberlake, John Goodman ve Carey Mulligan eşlik ediyor.

Even the Rain / Yağmuru Bile

Kolomb hakkında bir film çekmeye çalışan film ekibinin, Bolivya’da su hakkı için mücadele eden halkın ayaklanması ile başından geçenleri anlatıyordu.

Midnight Special

Yönetmen Jeff Nichols’un kısa ama etkili filmografisindeki en önemli filminden biri olan Midnight Special, bilim-kurgu türünü sevenlerin ilgiyle izleyebileceği bir film.

North Country / Tek Başına

Charlize Theron’un muhteşem oyunculuğuyla göz kamaştırdığı film, işyerinde cinsel saldırıya uğrayan bir kadının hukuk mücadelesini konu alıyordu.

Comments

comments