10 parmağında 10 marifet bir sinema insanı olan Burak Göral’ın yeni projesi “Çocukla Sinema” sessiz ama derinden bir şekilde hayatımızdaki yerini almaya başladı. Sosyal medya üzerinden hayata geçirilen Çocukla Sinema, kısa zamanda çocuklarıyla beraber film izlemek isteyen ebeveynlerin başvuru kaynağı haline geldi.

Projenin önemli bir adımı olarak hayata geçirilen, Çocukla Sinema – Çocuklarınız İçin Film Seçme Rehberi, Doğan Kitap tarafından yayımlandı. Kitap; anne-babalara yönelik olarak hazırlanan, 3-12 yaş arasındaki çocukların duygusal gelişimine uygun film tavsiyelerinden oluşuyor.

Burak Göral’ın oğlu ile yaşadığı film izleme tecrübelerinden yola çıkarak hazırlanan kitap, çocukların gelişimlerini ve hayal dünyalarını güçlendirecek filmlere yer veriyor. 

-Tanıtım Bülteninden-

İyi anlatılmış bir hikâyenin iyileştirici gücü vardır…

Akira Kurosawa’nın Yedi Samuray filmini oğlumla izlediğimizde o daha 8 yaşındaydı. Elbette iki bölüme ayırarak izlemiştik. Malum çok uzun bir film ve güçlü evrensel mesajına rağmen bize çok uzak bir kültür ve zamana ait. Yine de sinema tarihinin bu en önemli filmlerinden birini daha o yaşta hiç sıkılmadan izlemişti oğlum… Çünkü iyi anlatılmış bir hikâye her zaman hedefine ulaşır ve iyileştirici bir gücü vardır.

Çocukla Sinema, 3-12 yaş arasındaki çocuklarınızla birlikte izleyebileceğiniz filmler konusunda size rehberlik etmek üzere yazıldı. Sizi sinemanın büyülü dünyasına davet eden bu kitap, çocuklarınızla yaşamsal doğru ve yanlışları sorgulamanın, onların duygusal zekâlarını ve bilişsel yeteneklerini geliştirmenin de kapılarını açacak.

Comments

comments