Disney+ tarafından açıklanan Ms. Marvel, Moon Knight ve She-Hulk dizileri ile platformun Marvel evreninden ciddi bir şekilde güç alacağı netleşti. Daha önce açıklanan Loki, Hawkeye gibi projeleri ile zaten ses getirmesi beklenen Disney+, diğer Marvel karakterlerinin katılımı ile çok iddialı bir duruma gelmiş oldu..

Henüz başrol oyuncuları ve yayın tarihleri netleşmiş olmasa da, diziler Marvel’i sevenler tarafından ciddi şekilde sevindirmeyi başardı. Bu zamana kadar açıklanan Disney+’nın Marvel dizilerini aşağıda bulabilirsiniz…

The Falcon And The Winter Soldier

(Sonbahar 2010)

Dizinin başrollerinde beyazperdede de olduğu gibi Anthony Mackie ve Sebastian Stan ikilisi hayat verecek. 6 bölüm olması planlanan dizi, 2020 Sonbaharında Disney+ platformu tarafından izleyici ile buluşturulacak.

WandaVision

(İlkbahar 2021)

Marvel’in sevilen iki karakteri Scarlet Witch ve Vision, Elizabeth Olsen ve Paul Bettany ile yoluna devam ediyor. 1950’li yıllarda geçeceği söylenen ve 6 bölümden oluşacak dizi 2021 yılında seyirci ile buluşacak.

Loki

(İlkbahar 2021)

Marvel evreninin en ünlü karakterlerinden biri olan ve sinema filmleri ile iyice ünlenen Loki’nin hikayesi televizyona taşınıyor. Loki’yi yine Tom Hiddleston canlandırırken, dizinin konususn Avengers filmleri ile bağlantılı olması bekleniyor.

What If…?

(Yaz 2021)

Marvel’in alternative evreninde geçen hikayelerden oluşacak olan dizi yaşananları diğer ihtimalleri ile anlatacak. Seyircilerin bu süprize tanık olabilmek için 2021 yazını beklemesi gerekecek.

Hawkeye

(Sonbahar 2021)

Marvel Sinematik Evreni’nde Hawkeye’ı canlandıran Jeremy Renner, dizide de sevilen karaktere hayat vermeye devam edecek. Dizinin konusunun Wawkeye’ın Kate Bishop karakterini eğitmesini anlatacağı söyleniyor.

Ms. Marvel

Marvel’in ilk müslüman super kahramanı olarak lanse edilen Ms. Marvel, Disney+ tarafından televizyona aktarılıyor. 2022 yılından önce ekranlara gelmesi beklenmeyen dizinin senaryosunu Bisha K. Ali’nin kaleme alacak.

Moon Knight

İlk defa 1975 yılında ortaya çıkan Marvel’in gizemli kahramanı Moon Knight hak ettiği ilgiyi sonunda görecek. Marvel’in Batman’I olarak anılan Moon Knight’ın henüz hangi tarihte yayınlanacağı açıklanmadı.

She-Hulk

Bruce Banner’ın kuzeni Jennifer Walters’in ağır bir yaralanma nedeniyle yapılan kan nakli sonucunda She-Hulk’a dönüşmesi ile Marvel evrenine dahil olan karakterin dizisi için henüz tarih belirlenmiş değil.

Comments

comments