Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası heyecanı devam ederken, hazırladığımız aşağıdaki seçki ile, sizi bu heyecana ortak olmaya davet istiyoruz.

10-Goal 3 / Gol 3


Gol serisinin üçüncü filminde, kahramanımız Santiago Munez arkadaşlarıyla Dünya Kupasında başarılı olmak için mücadele ediyordu.

9-The Great Match / Büyük Final


Film; dünyanın farklı yerlerinde, Almanya ve Brezilya arasında oynanacak 2002 Dünya Kupası finalini izlemeye çalışan insanların hikayesini anlatıyordu.

 

8-Kicking It / Evsizler Dünya Kupası


Dünyanın dört bir yanından gelen ve evsizlerden oluşan futbol takımlarının Dünya Kupası’nı duymadıysanız, bu belgesel tam size göre…

7-Escape to Victory / Zafere Kaçış


Dünya Kupası’nda geçmeyen film, savaş esirlerleri ile nazi askerleri arasındaki karşılaşmayla bizi kupa atmosferine götürmeyi başarıyordu.

6-The Game of Their Lives


Başrolünde Gerard Butler’ın oynadığı film, Amerika Birleşik Devletler Futbol takımının 1950 Dünya Kupası’nda İngiltere’yi 1-0 yendiği maçı anlatıyordu.

5-The Cup / Kupa


The Cup, 1998 Dünya Kupası finalini izlemek için manastırlarına televizyon almaya çalışan iki Tibetli gencin öyküsünü anlatıyordu.

4-Montevideo: Taste of a Dream / Montevideo, Tanrı Seni Korusun


Film; hayallerini takip eden ve kendilerini Montevideo, Uruguay’da, 1930 Dünya Futbol Şampiyonası’nda bulan bir takımın hikayesini anlatıyordu.

3-Offside / Ofsayt


2006 Berlin Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan Jafar Panahi imzalı filmde, stada girmesi yasak olan kadınların erkek kılığına girerek Dünya Kupası elemelerini izlemeye çalışmalarını izliyorduk.

2-The Year My Parents Went On Vacation / Annemler Tatilde


Faşist rejimden saklanan ailesinin dedesine bıraktığı 10 yaşındaki Mauro’nın, 1970 Dünya Kupası gölgesindeki duygusal hikayesi, aynı zamanda Brezilya’nın sosyal ve kültürel durumunu çok iyi anlatıyordu.

1-Das Wunder von Bern / Bern Mucizesi


Bern Mucizesi; İkinci Dünya Savaşı sonrası büyük bir yenilgiden çıkan Almanya’nın, 1954 Dünya Kupası’nı kazanmasını ve onun ülke üzerindeki etkilerini anlatıyor.

Comments

comments