15-25 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’ne gitmeniz için çok sebebiniz var. İşte beş tanesini sizin için derledik…

1-Festivalin her günü için özel hazırlanmış bir sinema dergisi okuyabilirsiniz

İnternet üzerinden yayın hayatına devam eden FilmLoverss’tan festivalcileri sevindirecek bir haber var. Ekip tarafından festivalin her günü için özel olarak hazırlanmış basılı bir dergi sizleri festival salonlarında bekliyor. Sinema haberlerinden, röportajlara, festival filmlerinin eleştirilerinden, film önerilerine kadar dopdolu bir dergi 10 gün boyunca ücretsiz olarak sizlerle buluşacak.

2-Tün dünyada ilgi uyandırmış filmlerin galalarına gidebilirsiniz

17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin “Galalar” bölümünde Paul Thomas Anderson’un Phantom Thread adlı son filminin yanı sıra, Greta Gerwig’in Lady Bird / Uğur Böceği, üzerine pek çok tartışmanın yapıldığı The Death of Stalin / Stalin’in Ölümü, Sean Baker’in çok beğenilen Florida Project filmlerini izleyebilirsiniz. Metin Erksan’ın 1965 yapımı Sevmek Zamanı filminin restore edilmiş kopyasının bu bölümde gösterileceğini belirtelim.

3-!f Yeni İzleyici Ödülü ile sevdiğiniz filmi seçebilirsiniz

Ülkenin üzerindeki karanlığa nispet, sinemacılar filmlerini yeni bir umutla şekillendirmeye ve çıkış yolları aramaya devam ediyor. “!f Yeni, Türkiye’den ve Türkiyelilerden, bu coğrafyadan ve bu coğrafya hakkında yeni sinemanın alanı.” Bu bölümde oylarınız ile seçeceğiniz filmler, ödül almasının yanı sıra sinemalarda gösterime girebilecek. Emre Aydoğdu’nun Kar filminin yanı sıra, Anadolu Turnesi, Cano, Arafta, İstanbul Yankıları, Yüzşelme ve Arada bu bölümde gösterilecek filmler.

4-Yeni şeyler Keş!f’leyebilirsiniz

Günümüzün çok sevilen bazı yönetmenlerinin yolunun !f’ten geçtiğini biliyor musunuz? İlk defa bu festival ile keşfedildiklerini? Festivalin Keş!f bölümü ilk veya ikinci filmlerini yapmış olan yönetmenlerin yarıştığı bölüm olma özelliğine sahip. Hiçlik Fabrikası, Vahşi Oğlanlar ve Sürüklenme bu bölümün öne çıkanları olsa da siz diğerlerini de kaçırmayın.

5-Sinema çok mu pahalı, daha ucuza film izleyebilirsiniz

Bir sinema izleyicisinin ortalama 20 TL’yi film izlemek için gözden çıkardığını düşünürsek, !f ile daha ucuza film izleyebileceksiniz. Hafta içi gündüz seansları (19:00 öncesi) 10TL Tam /8TL Öğrenci, Ayrıca hafta içi gündüz seanslarında sınırlı sayıda bilet tüm öğrencilere 2 TL, İş Bankası Maximum Kart veya İş’te Üniversiteli kredi kartı sahibi öğrencilere ise 1 TL olacak. Haftaiçi 19:00 sonrası ve haftasonu ise 22 TL (Tam) / 19 TL (Öğrenci) ve 21:30 seansları 25 TL olarak ücretlendirilecek.

Comments

comments