Korona virüsü sebebiyle okullar tatil edilmiş durumda. Futbol maçları seyircisiz oynanıyor ve iş yerleri olabildiğince evden çalışma yapmaya teşvik ediliyor. Haliyle evin dışarısında zorunlu haller dışında pek vakit geçirmemeye başladık ve virüsten korunabilmek için adeta kendimizi karantina altında tutuyoruz. Bu tür durumlarda evde vakit geçirmenin en iyi yolu, yeni bir diziyi keşfetmek olabilir. Bu sebeple, yakın dönemde izlediğimiz ve ilgi duyacağınızı düşündüğümüz dizilerden bir kaçını listeledik. Bir bakmadan geçmeyin…

Star Trek: Picard (CBS)

Tür: Bilim-Kurgu, Aksiyon

Şu an yayınlanmakta olan ve ilk sezonu toplamda 10 bölüm olacak Star Trek dizisi. 1987-1994 yılları arasında yayınlanan Star Trek: Next Generation ve 2002 tarihli Star Trek: Nemesis filminin başrol oyuncusu Patrick Stewart’ı yeniden Kaptan Jean-Luc Picard karakteri yeniden ekranlara dönüyor. Picard’ın emekliliğinin ardından çıktığı yeni bir maceranın anlatıldığı dizide, The Next Generation’dan Data, William Riker, Deanna Troi, Hugh  karakterlerinin yanı sıra Voyager’dan Seven of Nine karakteri de yer alıyor.

Servant (Apple TV+)

Tür: Korku, Gerilim

Her yaptığı iş ile gündeme gelmeyi başaran M. Night Shyamalan’ın baş yapımcısı ve iki bölümün yönetmeni olduğu dizi, yaşadıkları trajedinin etkisinden çıkamayan bir çiftin hikayesini anlatıyor. Hikayenin gerilimini azaltmamak adına konusuna dair daha fazla bilgi vermeyelim ancak M. Night Shyamalan’ın son yıllardaki en iyi işi klişesini gönül ferahlığıyla ekleyelim.

Better Call Saul (AMC, Netflix)

Tür: Suç

Jimmy McGill’in Saul Goodman’a evrilişini izlediğimiz 4 sezonun ardından, hikaye tüm karakterler için çetrefilli bir hal almaya başlıyor. Breaking Bad dizisinin öncesinde yaşananların anlatıldığı ve avukat Saul Goodman’ın hikayesinin merkezine alındığı Better Call Saul, yeni sezonun şu ana kadar yayınlanan 4 bölümünü izlediğimiz kadarıyla en iyi sezonu ile ekranlarda.

Kidding (Showtime)

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen Michel Gondry ile usta oyuncu Jim Carrey’i Eternal Sunshine of the Spotless Mind filminin ardından yeniden buluşturan dizi, ikinci sezonu ile kaldığı yerden devam ediyor. Her bölümü farklı introya sahip olan Kidding, kalite ve yaratıcılığın buluştuğu bir Jim Carrey dizisi. Depresif mizah türüne giren bir yapım diyebileceğimiz diziyi, bu türü sevenler için özellikle öneririz.

Altered Carbon (Netflix)

Tür: Bilim-Kurgu, Aksiyon

Richard K. Morgan’ın aynı isimli romanından uyarlanan dizi, ikinci sezonu ile Takeshi Kovacs’ın yeni macerasını ekranlara getiriyor. İlk sezonu ile büyük beğeni kazanan Altered Carbon’da ikinci sezonunda Kovacs’ı Anthony Mackie canlandırıyor. Dizi, insanların kişiliklerini farklı bedenlere transfer edebildikleri bir gelecekte geçiyor.

Kingdom (Netflix)

Tür: Aksiyon, Korku

1600’lu yıllarda geçen Güney Kore yapımı zombi dizisinde, zombi istilası altındaki hanedanlığını kurtarmaya çalışan bir prensin hikayesini sürükleyici bir şekilde anlatıyor. The Walking Dead dizisinin geldiği durumdan muzdaripseniz, türe yeni bir soluk getiren bu diziye başlayabilirsiniz.

Hunters (Amazon Prime)

Tür: Suç, Gizem

The Irishman’de Al Pacino’ya doyamayanlar ekran başına, usta 10 bölümlük bir dizi ile geri döndü! Bir grup Nazi Avcısın 1977’de New York City’de gizlenmeyi başaran üst rütbeli Nazi’lerle olan mücadelesini anlatıyor. Vasat olarak nitelendirebileceğimiz yapımı, ustanın harına izleyenlerdeniz. Belki siz de seversiniz.

I Am Not Okay With This (Netflix)

Tür: Komedi

The End of the F***ing World’ün yaratıcısı Jonathan Entwistle’ın yazıp yönettiği  I Am Not Okay With This, 15 yaşında, telekinetik güçlere sahip, en iyi arkadaşı Dina’ya aşık Sydney isimli bir kızın hayatını konu alıyor. İlk bölümü 8 bölümden oluşan ve her bir bölümü yaklaşık 20 dakikadan oluşan dizi için, gençlik dizileri ile süper kahraman dizilerinin başarılı bir karşımı diyebiliriz.

The Outsider (HBO)

Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Stephen King’in romanından uyarlanan HBO’nun yeni dizisi Jason Bateman, Ben Mendelsohn gibi isimlerin yer aldığı muhteşem kadrosu ile büyülemeyi başarıyor. Bir cinayetin ardından gerçekleştirilen soruşturma etrafında geçen hikaye, olaya doğa üstü güçlerin dahil olması ile alışageldik polisiyelerden ayrılmayı başarıyor.

Ragnarok (Netflix)

Tür: Fantastik

Netflix’in Norveç yapımı gençlik dizisi Ragnarok, mitolojiyi sevenler kadar fantastik yapımlara ilgi duyanlara da hitap ediyor. Norveç’in bir kasabasında geçen dizi, küresel ısınma ve mevsim değişiklikleri nedeniyle yaşanan felaketleri konu alıyor.

Comments

comments