Uzun bir aradan sonra Behzat Komiser ekranlara geri döndü. Ankara’nın hikayesi bununla sınırlı değil, Ankara’nın gece hayatını anlatan Pavyon dizisi bu ayın yerli yapımlarından bir diğeri oluyor. Aynı zamanda Stranger Things, Dark, La Casa De Papel gibi yeni sezonlarıyla seyircilerle buluşan dizilerde izleyenleri güldürmeyi başardı. Mindhunter ise yeni sezonu ile 16 Ağustos’ta geri dönüyor. İşte sizler için hazırladığımız liste:

10-Swamp Thing

Alan Moore’un 80’ler çizdiği seriden uyarlanan dizi,  ilk sezonunda Doktor Abby Arcane karakterinin bakış açısından anlatılıyor. Abby Arcane, gizemli bir ölümü araştırmak üzere gittiği Louisiana bataklıklarında sıradışı birtakım olayların yaşandığını keşfediyor. DC Comics’in bu zamana kadar yaptığı en sıradışı işlerden biri olan Swamp Thing, Titans ve Doom Patrol dizilerinin ardından ilgiyle izlenilebilecek bir yapım.

9-Pavyon

Ankara’nın gece hayatının anlatıldığı Blu TV yapımı Pavyon, bu alemin içinde yer alan karakterlerle yapılan röportajlardan oluşan ilgi çekici bir belgesel. Şu an iki bölümünü izleyebildiğimiz Pavyon, nereye evrilir bilinmez ancak ülkemizdeki belgesel sıkıntısına bir nebze olsun ilaç olacağa benziyor.

8-La Casa de Papel (3. Sezon)

3. sezonu ile sıkı bir geri dönüş yapan La Casa de Papel, soyguna bıraktığı yerden devam ediyor. Her ne kadar ilk iki sezonun kopyasıymış hissi uyandırsa da, ekibin sevilen karakterleri ile yeniden bir arada olmak gerçekten çok güzel.

7-Stranger Things (3. Sezon)

3. sezonu ile ekranlara gelen bir başka dizi Stranger Things, dizinin sevenlerini memnun edecek bir sezonla geri döndü. Aksiyon dozu bir önceki sezonlara göre daha iyi olan dizi, sanki göndermeleri biraz fazla abartmış gibi.

6-Legion (3. Sezon)

FX ve Marvel ortak yapımı olan Legion, zaman yolculuğu teması ile sezona hızlı bir giriş yapıyor. Fargo dizisinin yapımcısı ve senaristi olan Noah Hawley tarafından ekrana taşınan Legion, önceki sezonlar ile yükseğe çıkardığı çıtayı korumaya devam ediyor.

5-Big Little Lies (2. Sezon)

Avustralyalı yazar Liane Moriary’nin aynı adlı çok satan romanından uyarlanacak Big Little Lies, ilk sezonunda üç kadının bir cinayet soruşturmasının ortasında kalmasını anlatıyordu. Yeni sezonda kadroya Yeni sezonda kadroya Meryl Streep ve Douglas Smith gibi isimlerin eklendiğini hatırlatalım.

4-Dark (2. Sezon)

Zamanda yolculuk kavramına getirdiği yenilikçi bakış açısı ve soluksuz izlenen ilk sezonu ile akıllara kazınan Dark, ikinci sezonu ile bundan daha fazlasını vaat ediyor. İkinci sezonda, karakterlerin hikayeleri hakkında soru işaretleri cevaplanırken, heyecan verici yeni sorular bizi bekliyor.

3-Mindhunter (2. Sezon)

16 Ağustos’ta yayınlanacak olan ikinci sezonu için biraz daha bekleyeceğiz, ancak 1970’lerin sonunda cinayet psikolojisini araştıraran iki FBI ajanının hikayesini şimdiden merak etmeye başladık. Fragmandan anladığımız kadarıyla daha fazla aksiyon sahneleri içerecek olan 2. sezonda Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross ve Cotter Smith gibi isimler yer alacak.

2-Behzat Ç (4. Sezon)

2013 yılında ekranlara veda eden Behzat Ç, uzun bir aranın sonunda Blu TV ekranlarında geri dönüyor. İlk iki bölümüyle formundan bir şey kaybetmediğini kanıtlayan Behzat Ç, yine ülke gündemine derin göndermeler yapmaya devam ediyor.

1-The Handmaid’s Tale (3. Sezon)

Margaret Atwood’un 1985 tarihli romanından uyarlanan dizi, kaçmak yerine kalmayı seçen June’un hikayesini kaldığı yerden anlatıyor. Heyecanla izlenen bölümleri iledizinin takipçilerini sevindiren The Handmaid’s Tale, henüz izlemeyenler için keşfedilmemiş bir cevher olduğunu belirtelim.

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments