Herkese merhabalar, korona günlerinde merakla beklediğimiz filmler için hazırladığımız video ile karşınızdayız. Vizyon tarihi korona virüsü sebebiyle ertelenen ya da zaten yıl sonuna doğru vizyona girmesi düşünülen filmler içerisinden hazırladığımız seçkiyi beğeninize sunarız. En kısa zamanda sinemaların açıldığı günleri görme dileğiyle. İyi seyirler.

Sessiz Bir Yer 2 / A Quite Place Part 2

Sessiz Bir Yer 2, dünyayı istila eden sese duyarlı yaratıklara karşı verdikleri mücadeleden sağ çıkan bir ailenin hayatta kalma savaşını anlatmaya devam edecek. İkinci filmde, yaratıkların dünyayı istilasını flashback’ler aracılığıyla görme imkanı bulabileceğiz. Ayrıca ilk filmin ardından hayatta kalan aile yaratıklar kadar tehlikeli başka şeylerin olduğunu bu filmde keşfedecekler.

Tenet

Jenerasyonunun en önemli sinemacılarından biri olan Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet, casusluk hikayesinin merkezinde olduğu bir aksiyon filmi olacak. Hikayesi sır gibi saklansa da, yönetmenin Inception’da olduğu gibi yine zaman akışı ile oynayacağı söylentiler arasında.

The New Mutants

Vizyon yolculuğu hayli sıkıntılı geçen ve defalarca ertelenen film, bu sefer corona virüsüne takılmış durumda. X-Men evreninin yeni filmi olacak The New Mutant, beş genç mutantın kapatıldıkları tesisten kaçma ve kendi güçlerini keşfetme yolculuğunu anlatacak.

Wonder Woman 1984

Son dönem DC işleri içerisinde son Joker filmiyle birlikte eli yüzü düzgün tek film olarak gösterebileceğimiz Wonder Woman filmi, yine hikaye ve aksiyon yönünden ses getireceğe benziyor. Birinci Dünya Savaşı yıllarında geçen ilk filmin ardından, bu kez 1984 yılında olacağız.

Black Widow

Karantina günlerinden sonra izleyebileceğimiz bir başka film, Scarlett Johansson’un Natasha Romanoff rolüne geri döndüğü Black Widow olacak. Bu filmde, karakterin geçmişinden gelen düşmanlarıyla mücadelsini ve geçmişi ile yüzleşmesine tanık olacağız.

Şeker Adam’ın Laneti / Candyman

Candyman nam-ı diyar Şeker adam sinema yolculuğuna geri dönen filmlerden bir başkası.  1992 tarihli filmin ardından çekilen dördüncü filmin devamı olacak Candyman, Şikago’da yaşanan bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın hikayesini anlatacak.

Soul

Pixar’ın Disney’le işbirliğinin sonucu olan animasyon film Soul, müzisyen olma hayali kuran bir adamın hayaline adım attığı ilk gününde, bir kanalizasyon çukuruna düşerek öteki dünyaya doğru çıktığı yolculuğu ve dünyaya geri dönmek için verdiği uğraşı anlatacak.

Minyonlar: Gru’nun Yükselişi

Minyonlar: Gru’nun Yükselişi, Gru’nun 70’li yıllarda tarihin en büyük kötülerinden biri olma hayalleri için yaptıklarını konu alacak. Muhtemelen 2021 yılında izleyebileceğimiz serinin yeni filmi, yine 7’den 70’e izleyenlerin beğenisini kazanacağa benziyor.

Top Gun Maverick

1986 tarihli ilk filmi ile bir kuşağı derinden etkilemeyi başaran Top Gun’da Tom Cruise’in canlandırdığı Maverick karakteri üzerine kurgulanan yeni film, Maverick’in gençleri eğitmesini ve onlarla yaşadıkları çatışmaları konu alacak.

Mulan

1998 tarihli animasyonun sinemaya yeniden aktarılan versiyonunda, genç bir kadının babasını kurtarmak için erkek kılığına girerek askerlerin arasına katılmasını ve bir kahramana dönüşme serüvenini beyazperdeye taşıyacak.

The French Dispatch

Wes Anderson’un merakla beklenen filmi The French Dispatch, izleyicileri yaklaşık 50 yıllık süreçte bir dergide yaşananları anlatacak. Oyuncu kadrosu ile dikkat çeken film, önümüzdeki ödül sezonunun en iddialı işlerinden biri olacak gibi duruyor.

Morbius

Spider-Man evreninin bir üyesi olan Morbius, Suicide Squade filminde Joker karakterine hayat veren Jared Leto tarafından canlandırılacak. Filmi “Life” filmiyle vasatın üzerinde bir işe imza atan Daniel Espinosa beyazperdeye aktaracak.

Ölmek için Zaman Yok / No Time to Die

Efsanevi sinema karakteri James Bond’un yeni filminde son kez Bond rolünde Daniel Craig’i izleyeceğimizi ve filmin efsanevi ajanın emeklilikten geri dönüp gizemli bir kötü adamın peşine düşmesini konu alacağını belirtelim.

Greyhound

Tom Hanks’in bir savaş gemisinin kaptanını canlandıracağı film, savaş gemisi Greyhound’un mürettebatıyla birlikte Kuzey Atlantiği geçmeye çalışmasını ve bu esnada Nazilere ait olan denizaltılara karşı verdiği mücadeleyi anlatacak.

Gerçek Kahraman / Free Guy

Karantina sürecinin ardından merakla beklediğimiz bir diğer film, Ryan Reynolds’un başrolünde olduğu Free Guy, Gerçek Kahraman. Kendisini bir banka memuru zanneden ancak aslında bir bilgisayar oyununda oyuncu olmayan bir karakterin başından geçenleri izleyeceğiz.

Comments

comments