Netflix’in 15 Mart’ta yayınladığı ve Tim Miller-David Fincher imzasını taşıyan öykü antolojisi Love, Death & Robots serisinin bölümlerine puanlarımızı verdik. Neye göre mi? Buyrun efendim.

1-Sonnie’s  Edge ⭐

Sonnie’s  Edge; Love, death & robots serisinde neyle karşı karşıya olduğumuzu anlamamız için biçilmiş kaftan olsa da, hikayenin sıradanlığı ve özelllikle animasyonun serinin diğer bölümlerinin gerisinde olması sebebiyle doğru bir tercih olmadığını söyleyebiliriz. Bu bölümle hayal kırıklığına uğrayanları, biraz daha sabretmeye davet ediyoruz.

2-Three Robots

Serinin şiddet dozu en düşük bölümlerinden biri olmasına rağmen, hikayesinin ilginçliği ve 3 robot karakterin başarısı ile övgüyü hak ediyor. Love, death & robots serisinin sofistike tarafına düşen bu bölüm, yavaş yavaş ısınmanızı sağlayacak.

3-The Witness

Bölümün sonunda sizi bir süpriz bekliyor. Ancak o ana kadar muhtemelen tahmin etmiş olacağınızdan çok tatmin olmayabilirsiniz. Animasyonun başarısı ve bölümün temposu çok yerinde olduğu için, serinin iyi bölümlerinden biri olarak akılda kalacak.

4-Suits

Uzaylı istilası ve kendilerini kullandıkları robotlar ile savunan köylülerin bol aksiyonlu hikayesi. Açıkçası izlerken, Matrix filmindeki Zion savunması aklımıza gelmedi değil. Sucker of Souls bölümüyle sıkı ikili oluyorlar.

5-Sucker of Souls

Aksiyon dolu bir başka hikaye daha. Kötü ruhu uyandıran bir grup paralı askerin ölüm kalım mücadelesi keyifle izleniyor.

6-When the Yogurt Took Over

Dünyamızı bilinç sahibi olan bir yoğurt yönetirse ne olur? Daha doğrusu yoğurt hepimizden akıllı ise, iktidarı nasıl eline alabilir. En kısa bölümlerden biri olmasına rağmen, bizden yıldızların tümünü kapmayı başardı.

7-Beyond the Aquila Rift

Bu bölümü izledikten sonra, animasyon kalitesine hayran kalacağınıza emin olabilirsiniz. Aynı zamanda bilim-kurgu türünün sevilen temalarını iyi bir şekilde harmanlamayı başarabilmiş.

8-Good Hunting

Fantastik ve bilim-kurgu öğelerini çok başarılı bir şekilde biraraya getiren Good hunting; Love, death & robots serisinde en beğendiğimiz bölüm olmayı başardı. Kuşkusuz  3D yerine seçilen animasyon türünün başarısının payı büyük.

9-The Dump

Serinin en keyifli bölümlerinden biri daha. O kadar bölümü izledikten sonra her sıradanmış gibi başlayan bölümde başınıza  bir şey geleceğini biliyorsunuz ancak neyle karşılaşacağınızı kolay tahmin edemiyorsunuz. Bu açıdan izleyenleri en çok şaşırtacak bölümlerden biri.

10-Shape-Shifters

Bu seride kurt adamlar olmazsa olmazdı elbette. Şekil değiştiren kurt adamların kapışması kesinlikle nefes kesiyor.

11-Helping Hand

Gravity filmine açıkça öykünen ancak  pek parlak bir hikayeye sahip olmayan Helping Hand, başladığı gibi bitiyor diyebiliriz.

12-Fish Night

Aslında görsel bir şölen olacağı düşünülmüş olacak ki, hayaletlerin ortaya çıktığı andan başka bir şeye yatırım yapmayan Fish Night, bizce çok sıradan bir bölüm olmuş.

13-Lucky 13

Bir uçak ve onun pilotu arasındaki ilişki üzerine kurulan Lucky 13, hem yüksek aksiyonu hem de başarılı hikayesi ile serinin öne çıkan bölümlerinden biri olmayı başarıyor.

14-Zima Blue

Good Hunting ölümünden sonra, serinin açık ara en iyi bölümü diyebiliriz. Bir robotun varoluşunun temelini sorguladığı ve sonunda bulduğu hikaye gerçekten sıradışı olmayı başarıyor.

15-Blind Spot

Suits ve Sucker of Souls bölümleri gibi keyifle izlenen bir bölüm. Seriyi iki taraflı bir kasete benzetirsek, b tarafının en hareketli parçası.

16-Ice Age

Gerçek oyuncuların oynadığı bu bölüm, buzluklarında bir medeniyet olduğunu keşfeden bir çiftin hikayesini anlatıyor. Biraz daha uzatılsa rahatlıkla Black Mirror’un bir bölümü olabilirmiş.

17-Alternate Histories

Güzel bir bölüm olabilecekken, bizce harcanmış. Hitler’in öldüğü altı farklı senaryoda tarihin nasıl şekillenebileceğini işleyen bölüm, sonu gelmeden sıkmaya başlıyor.

18-Secret War

Love, death & robots serisi Secret War ile güzel bir kapanış yapıyor. Bölüm, bir grup Sovyet askerinin, İkinci Dünya Savaşı sırasında kötücül güçlerle verdikleri savaşı anlatıyor.

Comments

comments