Marvel Sinematik evreninin son filmi olan Örümcek Adam: Evden Uzakta hakkında yazılan eleştiri yazılarını sizin için deledik. İyi okumalar…
1-Spider-Man: Far from Home: Marvel Kendine Bakıyor

Güvenç Atsüren’in yazısı için tıklayın – FilmLoverss

“Spider-Man: Far from Home, 130 dakikalık süresinin su gibi aktığı, seyir keyfinin üst seviyede olduğu dört başı mamur bir blockbuster. Bunun yanında blockbuster olgusunun yaratımı konusunda kendine dönüp bakmaya cüret ediyor oluşu ise hâlâ farklı bir Marvel filminin mümkün olduğunun kanıtı olarak değerlendirilebilir.”

2-Zorlu Avrupa deplasmanı!

Uğur Vardan’ın yazısı için tıklayın – Hürriyet

“‘Evden Uzakta’, özellikle Sam Raimi imzalı serideki filmlerin tadına pek ulaşamıyor; ne çok kötü ne çok iyi, ortalama bir yapım. ‘Peter Parker’da Tom Holland sırıtmıyor, Quentin Beck / Mysterio’da Jake Gyllenhaal başlarda çok kötü oynuyor ama sonradan bunu karakterinin dönüşümüne bağlı bilinçli yaptığını anlıyorsunuz.”

3-Örümcek Avrupa Tatilinde: Spider-Man: Far from Home

Murat Tolga Şen’in yazısı için tıklayın – Öteki Sinema

“Örümcek Adam: Evden Uzakta, görselliği yüzünden mutlaka sinemada izlenmeli. Ülkemizin en büyük sinema zincirinin tam da gençlerin sinemaya çekecek bu film gösterime girmeden önce öğrenci indirimini ve diğer indirimli seansları iptal etmesi üzücü ama imkanınız varsa sinemada izleyin.”

4-Örümcek-Adam Avrupa Tatilinde

Mehmet Açar’ın yazısı için tıklayın – Habertürk

“Aksiyon, mizah ve filmin görsel dokusuna gösterilen özenin karakterlere ve onların arasındaki ilişkilere gösterildiğini söylemek de çok zor… Peter’ın yakın arkadaşı Ned rölünde Jacob Batalon filmin komedi yanını güçlendiriyor. Buna karşılık, MJ ile Peter arasındaki ilişkinin çok düz yazıldığını düşünüyorum. Oysa “Homecoming” hoşlandığı kızın babasının kötü adam olması itibarıyla gönül ilişkileri açısından daha karmaşık ve dramatik bir durumu içeriyordu.”

5-Spider-Man: Far From Home/Sıradaki Iron Man?

Güney Yurdakul’un yazısı için tıklayın – Pera Sinema

“Son yılların endüstriyel sinemasında her filmi ile gişede rekor hasılatlar elde ederek gündemi belirleyen Disney-Marvel Studios işbirliğinin Avengers: Endgame ile geldiği nokta, ulaşılması zor bir seviye. Çıta her filmde bir tık daha yukarıya çıkarılıyor ve her seferinde acaba bu defa beklentilerin altında mı kalacak düşüncesi hayranları tedirgin ediyor. Marvel, Spider Man ile hayranların beklentilerini karşılamakla kalmıyor aynı zamanda ilmik ilmik kurdukları devasa evrenlerine sadık ve dramatik yapıya aykırı düşmeyen tutarlı bir ürün çıkararak bu tür filmlerden her zaman bir fazlasını bekleyenlerin de yüzünü güldürüyor.”

6-Genç prens taç giyiyor!

Şenay Aydemir’in yazısı için tıklayın – Gazete Duvar

“Örümcek Adam: Evden Uzakta”, zaman zaman gürültülü olsa da eğlenceli bir seyirlik olmayı başarıyor. Marvel evreninin alametifarikalarından komedinin tozunun yerli yerinde olduğunu, filmin görsel açıdan da tatmin ediciliğini vurgulamak gerek.”

7-Örümcek, Avrupa turunda

Olkan Özyurt’un yazısı için tıklayın – Sabah

“Klasik olacak ama Örümcek Adam cephesinde yeni bir şey yok. O hâlâ kendi trajedisi yaşamaya devam ediyor. Nedir trajedisi derseniz: Çizgi roman kahramanıyken kapitalizmin elinde ‘oyuncak’ olmak ve oyuncak olduğunun farkında olarak çizgi roman kahramanıymış gibi davranmak…”

8-Avrupa gezisinde mesai

Murat Erşahin’in yazısı için tıklayın – sinemamuzik.com

“Tom Holland’ı başrolde ve ‘solo kahraman’ performansıyla izleyeceğimiz aksiyon katkılı bilimkurguda diğer önemli rolleri, Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson, Marisa Tomei, Jon Favreau ve Zendaya üsteniyorlar. Müthiş dijital özel efektler ve alışık olduğumuz Marvel dünyasının incelikli nüansları, iki saati aşkın süresini hissettirmiyor maceranın. Mesele, perdede akanların, yetişkin dünyasıyla olan ilişkisinde! Hele bir de Marvel evreniyle bilgi ve ilgi olarak mesafeliyseniz vay halinize.”

9-Sinemaya Saygı: Örümcek-Adam…

Korkut Akın’ın yazısı için tıklayın – sadibey.com

“Bütün dünyanın en çok sevdiği fantastik kahramanların ilki değilse bile ilk beşine girer Örümcek-Adam… Gerek yaklaşımı, gerek utangaç tavrı, gerekse yardımcı olmasıyla büyük küçük herkesin sevgilisi, hatta hayalidir: Ben de olabilir miyim?”

10-Tatilde Bile Rahat Yok! – Spider-Man: Far From Home Film İncelemesi

Özay Şen’in yazısı için tıklayın – frpnet.net

“Şimdi burada “Ya evet, filmin sonunu tahmin etmiştim. Meh meh meh” gibi açıklama yapacağımı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Öncesinde de bahsettiğim gibi Far From Home, klasik süper kahraman hikayesinin dışına çıkıyor. İlk filmi de yöneten Jon Watts, farklı bir izleme tarzı ortaya koymuş. Zaten önceki film olan Homecoming’in başarısının arkasında Watts’ın da emeği vardı.”

Comments

comments