5. sezonu ile Netflix’te yayınlanacak olan Peaky Blinders dizisini sevenler için 10 izleme önerisi hazırladık. Umarız beğenirsiniz…

Taboo

Peaky Blinders’ın yaratıcısı olan Steven Knight ile dizide canlandırdığı Alfie rolüyle oyunculuğunun tadı damağımızda kalan Tom Hardy’i biraraya getiren bir intikam hikayesi. Toplamda 8 bölümü ile kısa bir seri olan Taboo’nun yapımcılığını ünlü yönetmen Ridley Scott üstleniyor.

Michael Collins / Özgürlüğün Bedeli

Peaky Blinders’ta bahsi geçen İRA’ya ilişkin kafanızda soru işaretleri varsa, başrollerini Liam Neeson, Julia Roberts’ın paylaştığı; İRA’nın kuruluşunu ve İrlanda’nın özgürlük mücadelesini çok etkileyici bir şekilde anlatan bir bu Neil Jordan filmini mutlaka izlemelisiniz.

Sıkı Dostlar / Goodfellas

Bir Mafya filmi izleyecekseniz muhtemelen ilk tercih Baba serisi olabilir. Ancak yönetmenliğini Martin Scorsese’nin yaptığı ve başrollerinde Ray Liotta, Debi Mazar, Paul Sorvino, Robert de Niro ve Joe Pesci’nin paylaştığı Sıkı Dostlar filmini gözden kaçırmayın.

New York Çeteleri / Gangs of New York

Tommy Shelby karizmasında bir ismi arıyorsanız New York Çeteleri’nde gösterdiği performans ile herkesi büyüleyen Daniel Day Lewis’in hayat verdiği The Butcher karakterine bir göz atmalısınız. Martin Scorsese’nin yönetmenliğini yaptığı film, Peaky Blinders’ta mevzusu geçen New York çetlerinin sıkı mücadelesini anlatıyor.

Sons of Anarchy

Bir kasaba ve o kasabayı koruyan bir motorsiklet çetesinin hikayesini anlatan Sons of Anarchy, müthiş müzikleri ve unutulmaz karakterleri ile gönüllerde taht kuran başarılı bir yapımdı.

Boardwalk Empire

Bu türün usta isimlerinden biri olan Martin Scorsese’nin yapımcılığını yaptığı ve başrolünde Steve Buscemi’nin oynadığı dizi, 1930’lu yıllardaki suç dünyasını konu alıyordu. Dizinin yapımcılığını HBO’nun yaptığını ve pilot bölümü Martin Scorsese’nin yönettiğini belirtelim.

Özgürlük Rüzgarı / The Wind That Shakes the Barley

Ken Loach’a 2006 yılında Altın Palmiye kazandıran filmin başrolünde Thomas Shelby karakterini canlandıran Clian Murpy yer alıyor.

The Making of the Mob

New York’ta kurulan beş büyük mafya ailesinin nasıl kurulduğunu anlatan dizi, listenin en nevi şahsına münhasır işlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Mafyanın kurumsallaşması ve modern mafyanın temellerinin nasıl atıldığına şahit oluyorsunuz.

 

Godless

Steven Soderbergh’in yapımcılarından biri olduğu bu westernin başrolünde usta aktör Jeff Daniels yer alıyor.

 

Ripper Street

19.yüzyılda geçen bu polisiye dizisi, dönem işlerini sevenler için ilginç bir seyirlik vaat ediyor. BBC yapımı olan dizinin kadrosunda Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg gibi isimler yer alıyor.

 

Comments

comments