9 günlük tatil bugün itibariyle başladı. Bu tatil her yıl olduğu gibi çokca gezilecek, aile ziyaretleri yapılacak ve bol bol dinlenilecek. Eğer tatili bir şeyler seyrederek geçirmeyi düşünenlerdenseniz, sizlere yakın dönemde yeni sezonları yayınlanan ve sevdiğimiz dizilerden bazı öneriler yapmak isteriz. Bu dizilerden bazıları 25 dakilalık 6 bölümden oluşurken, bir kısmı ise daha uzun bölümlerden ve bölüm sürelerinden meydana geliyor. Kısaca; her türü sevenleri, hemen sıkılanları, uzun süre ekran başına bağlanmak istemeyenleri unutmadık. İyi okumalar…
10-Game of Thrones (8. Sezon)

Final sezonu ile bizi çok üzse de, geçmiş yılların hatırına diziyi izleyemeyenlere öneriyoruz. Bu furyaya gelin sizde katılın, yarın bir gün masalarda konusu geçer uzak kalırsınız, bu sefer siz üzülürsünüz. Şaka bir yana, koca bir serinin nasıl bağlandığına şahit olduğumuz bu sezon her şeye rağmen izlenmeyi hak ediyor.

9-Cobra Kai (2. Sezon)

Hikayesi The Karete Kid filmlerinin devamına dayanın dizi, serinin üstüne çıkan başarılı bir uyarlama olarak göz dolduruyor. İzleyenlere hem nostaljik bir his yaşatacağını hem de tatmin edeceğini düşünüyoruz.

8-Warrior

Dfövüş sahneleri ve konusu ile şans verilmeyi hak eden Netflix yapımı dizi, Çin’den yeni gelmiş olan genç bir dövüş sanatları uzmanının kendini Çin Mahallesi savaşlarının içinde bulmasını konu alıyor.

7-The Passage

Bilim-kurgu ve korku türünü harmanlayan The Passage, dünyanın geleceğini kurtarmak amacıyla idam mahkumları üzerinde gerçekleştirilen deneyleri ve bu deneyler sonucunda yaşanan olayları konu alıyor. Konusu itibariyle çok şey vaat eden, ancak bu konuyu işlerken biraz aceleci davranan The Passage, türe merak duyanlar için vakit geçirebilecekleri bir seçenek sunuyor.

6-The Act

Geçtiğimiz yıla Homecoming dizisi ile damga vuran Hulu’nun yeni projesi olan The Act, gerçek olaylardan aktarılan farklı hikayeleri ekranlara getiriyor. Her sezon farklı hikayelerin işleneceği dizinin bu sezonunda Gypsy Blanchard’ın tüyleri diken diken eden hikayesi ele alınıyor.

5-Good Omens

Fantastik edebiyatın usta isimlerinden yazar Neil Gaiman ve Terry Pratchett’in birlikte kaleme aldığı Good Omens romanında uyarlanan dizinin oyuncu kadrosunda Michael Sheen ve David Tennant gibi oyuncular yer alıyor. Dizi, dünyanın sonunun gelmesini istemeyen melek Aziraphale ile şeytan Crowley’in maceralarını konu alıyor.

4-What We Do in the Shadows

Aynı isimli komedi filminden uyarlanan dizi, bir grup vampirin gündelik hayatlarına mockumentary  tarzıyla ele alıyor. Thor: Ragnarok’un yönetmeni Taiki Waititi’nin yönetmenlerinden biri olduğu WWDITS yılın en iyi komedi dizilerinden biri olmaya aday.

3-Fleabag (2. Sezon)

6 bölümden oluşan ilk sezonu ile kendisine özel bir hayran kitlesi oluşturmaya başlayan Fleabag, özellikle farklı hikaye anlatma tekniği ve kısa bölüm zamanlarına rağmen yarattığı derinlikli ama bir o kadar da sorunlu karakterleri ile akıllara kazınmıştı. 2. Sezonunun ardından ekranlara veda edileceği açıklanan dizinin devam sezonunu mutlaka izlemelisiniz.

2-Killing Eve (2. Sezon)

İlk sezonu ile geçtiğimiz yılın en iyi dizilerinden biri olmayı başaran Killing Eve; biri seri katil diğeri onu yakalamaya çalışan sıra dışı iki kadın karakterin başrolünde olduğu hikayeyi kaldığı yerden ekranlara getiriyor. Aralarında duygusal bir ilişkinin başladığı bu iki karakter, bu sezon birlikte çalışmaya başlıyor.

1-Chernobyl

1986 yılında gerçekleşen ve ülkemizde de derin etkiler bırakan Çernobil felaketi mini dizi olarak ekranlara geliyor. Bu 5 bölümlük HBO mini dizisi kısa zamanda fenomen haline gelmeyi başardı. IMDb puanı an itibariyle 9,7 olan dizi özellikle atmosferi ile izleyenleri derinden etkilemeyi başarıyor.

Comments

comments