1-Thor: Ragnarok: Dışı İyi Süslenmiş İçi Boş Hediye Paketi

Mert Yıldırım’ın yazısı için tıklayın – Pera Sinema

“Marvel sinematik evreni (MCU) bu sefer yoluna Thor’un yeni macerasıyla devam ediyor. Yönetmenliğini Taika Waititi’nin yaptığı Thor: Ragnarok filmi bu hafta vizyona girdi. Bu senenin en çok beklenen filmlerin arasında yer alan bu film çok şey vadediyormuş gibi görünse de aslında dışı iyi süslenmiş içi boş hediye paketine benziyor.”

2-Thor: Ragnarok: Kıyamete Kadar Kapattım Kalbimi

Sezen Sayınalp’in yazısı için tıklayın – Apartman Sineması

“İlk filmden bu yana Thor ve Loki çekişmesini, babalar ve oğullarının kadim bağlarını, Thor’un çekicinin doğrultusunda savrularak izlediğimiz türlü yolculuklarla görme fırsatına da hasıl olduk. Serinin üçüncü filmi Thor: Ragnarok’un yönetmenliğini What We Do in the Shadows (Aylak Vampirler, 2014), Hunt for the Wilderpeople (Vahşiler Firarda, 2016) gibi filmlerle gönlümüzde taht kuran Taika Waititi’nin yapacak olması hem seriye hem Marvel evreninin üslubuna katacağı yeniliklerle Thor için en heyecan verici gelişmelerden biriydi.”

3-Uzayda kardeş kavgası

Mehmet Açar’ın yazısı için tıklayın – Habertürk

“Bir süper kahraman filminin kalitesi biraz da kötü karakterin öyküye yaptığı katkıyla ilgilidir. Hela’nınsa açıkçası hiçbir derinliği yok. Amacı sadece hükmetmek ve kötü olmak. Öylesine monoton bir karakter ki Cate Blanchett bile toparlayamıyor durumu.”

4-“Bir Thor Filminden Daha Fazlası!”

Başak Bıçak’ın yazısı için tıklayın – Beyazperde

“Nihayet, yukarıda sözünü ettiğim meseleden uzaklaşmaya başladığımızın sinyalleri geldi ve Marvel, suyunu çıkardığı çizgi roman uyarlaması anlayışından uzaklaşmaya başladı! Batman vs Superman’dan sonra durumu toparlamaya çalışan DC’nin, Wonder Woman’la elde ettiği başarının da etkisiyle Marvel, yeni Thor filmi için kesenin ağzını açtı ve sonuç; bir Avengers macerası tadında Thor: Ragnarok!”

5-Thor: Ragnarok

Ersin Kılıç’ın yazısı için tıklayın – Merlin’in Kazanı

“Sinematik evrenin bireysel tarafta en zayıf filmleri olarak düşündüğümüzde, öncelikle bu filmin yere çok daha sağlam bastığını söylemem gerekiyor. Filmin kendi içerisinde bir tutarlılığı ve sürükleyiciliği mevcut. Yani gönül rahatlığıyla Ragnarok için Thorfilmleri arasında en iyisi diyebilirim.”

6-Thor: Ragnarok (2017): Valhalla Marvel’a Feda

Kaan Denk’in yazısı için tıklayın – Ekşi Sinema

“Henüz proje aşamasında üzen bu şartların gölgesi altında filme bakacak olursak Thor: Ragnarok’un öne çıkan özelliği, karakterine ilk iki filmde katamadığı stili kazandırmaya yeltenmesi oluyor. Evlere şenlik senaryonun en ilgi çekici kararı olarak Jane Foster ve Sif karakterlerine yer verilmemesiyle önü kesilen olası aşk sahnelerinin yokluğunda seyirciye Thor’un en doğal hâliyle baş başa kalma fırsatı sunuluyor.”

7-Thor: Ragnarok İncelemesi

Berkay Oğuz Aykan’ın yazısı için tıklayın – Saklı Kumanda

“Avengers: Infinity War’dan önce Marvel Sinematik Evreni’nin Dünya dışında geçen son filmi olan Thor: Ragnarok’un sürprizbozan’lı (spoiler) incelemesiyle karşınızdayız! Marvel filmleri birbiriyle iç içe ve bağlantılı olduğundan bu incelememizde Marvel Sinematik Evreni’nin diğer filmlerinden de sürprizbozanlarla karşılaşabilirsiniz.”

8-‘Çekiçli ilah’ bir kez daha huzurlarımızda…

Uğur Vardan’ın yazısı için tıklayın – Hürriyet

“Marvel imalatı kahramanlardan ‘Thor’, üçüncü kez salonlara uğruyor. Uzayın derinliklerindeki uygarlıklardan Asgard’ın yaşlı kralı Odin’in oğlunun yeni macerası, ‘Thor: Ragnarok’ ismini taşıyor. Yeni Zelandalı yönetmen Taika Waititi’nin imzasını taşıyan yapımda öykü, Asgard’ın sonunu hazırlayacak olan kehanetin, Ragnarok’un start almasına odaklanıyor.”

9-Dinmeyen kakafoni

Murat Erşahin’in yazısı için tıklayın – sinemamuzik.com

“Teknik işçilik üst düzey yine. Öykü ise, belirli bir tekrara sırtını dayayan cinsten. Yavan bir tat, üç boyutlu IMAX bir karmaşa, devamı gelecek ani bir oldubittiye evriliyor adeta. Uyumsuzluk, tekrarlama, boğulma anlamı taşıyan bir kakafoni duruyor hemen her filmde perdede.”

10-Keser Döner Sap Döner, Gün Gelir Asgard Çöker

Betül Özel Çiçek’İn yazısı için tıklayın – Hayal Perdesi

“Marvel evreninin en son, Thor serisinin üçüncü filmi Thor: Ragnarok 2017 yılının Ekim ayında vizyona girdi. Thor: RagnarokDeadpool’un (2016) beklenmeyen başarısından sonra benzer bir yol tutturarak komediyi ağırbaşlılığa tercih etmiş. Komik unsurlar her Marvel filminde yer alsa da Thor: Ragnarok’un farkı sadece önceki Marvel filmlerinden daha komik olmasında değil, başkahramanın da kendisini nasıl gördüğünde belli oluyor.”

11-Çocuklar ve çocuk ruhunu korumuşlar için

Atilla Dorsay’ın yazısı için tıklayın – T24

“Thor’da yine Chris Hemsworth haşmetli  bedenini iyi kullanıyor. Bunun ötesine pek gitmeksizin…Eskilerden ‘birader’ Loki’de Tom Hiddleston, Heimdall’da ise İdris Elba karşımıza gelirken, The Avengers- Yenilmezler grubu da anılıyor. Ki bu filmden sonra iki bölümlük bir Yenilmezler- Sonsuzluk Savaşı serisinin geleceği söyleniyor.”

12-Thor ve çekici güldürüyor

Nil Kural’ın yazısı için tıklayın – Milliyet

“Marvel filmlerinin kendi aralarındaki geçişler ve tanıdık karakterleriyle zenginleştirilen filmin diğer Marvel uyarlamalarından en büyük farkı mizahı öne çıkaran yapısı. Kaçış sinemasının bu yeni üyesi, kısa süre sonra hatırlanmayacak bir öyküye rağmen yüksek yapım ve teknik seviyesiyle, esprileri ve zaten kendilerini izleyiciye sevdirmiş karakterle eğlenceli iki saat vadediyor.”

 

Comments

comments