5-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan 44. Toronto Film Festivali’nde yer alacak filmler açıklandı. Festival dahilinde 108 filmin program kapsamında gösterileceği anons edilen yeni filmler ile aşağıdaki şekilde netleştirilmiş oldu.

Bu kapsamda; Terrence Malick ve Ken Loach gibi önemli yönetmenlerin yeni filmleri Ustalar katagorisinde seyirci ile buluşacak. Ayrıca James Mangold’un merakla beklenen filmi Ford v Ferrari gösterimi Galalar katagorisinde yer alacak. Festivalin en dikkat çekibi bölümü olan Özel Gösterimler kapsamında Pablo Larraín, Alejandro Amenábar, Michael Winterbottom, Taika Waititi, Rian Johnson, Pedro Almodóvar, Steven Soderbergh ve Hirokazu Kore-eda gibi yönetmenlerin filmleri seyircilerin beğenisine sunulacak.

Programda yer alan kategorilere ait filmlerin listesi: (Tüm filmler için https://www.tiff.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz)

Ustalar / Masters

A Hidden Life – Terrence Malick

About Endlessness – Roy Andersson

Devil Between the Legs – Arturo Ripstein

I Was at Home, But… – Angela Schanelec

It Must Be Heaven  – Elia Suleiman

Jordan River Anderson, The Messenger – Alanis Obomsawin

Sorry We Missed You – Ken Loach

The Traitor – Marco Bellocchio

The Whistlers – Corneliu Porumboiu

To the Ends of the Earth – Kiyoshi Kurosawa

Zombi Child – Bertrand Bonello

Galalar / Gala Presentations

A Beautiful Day in the Neighborhood – Marielle Heller

Abominable – Jill Culton

American Woman  – Semi Chellas

Blackbird – Roger Michell

Clemency – Chinonye Chukwu

Ford v Ferrari – James Mangold

Harriet – Kasi Lemmons

Honey Boy – Alma Har’el

Hustlers – Lorene Scafaria

Joker – Todd Phillips

Just Mercy – Destin Daniel Cretton

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band  – Daniel Roher

Radioactive – Marjane Satrapi

The Aeronauts – Tom Harper

The Burnt Orange Heresy – Giuseppe Capotondi

The Goldfinch – John Crowley

The Sky Is Pink – Shonali Bose

The Song of Names  – François Girard

True History of the Kelly Gang – Justin Kurzel

Western Stars – Thom Zimny, Bruce Springsteen

Özel Gösterimler / Special Presentations

A Herdade – Tiago Guedes

American Son – Kenny Leon

Bad Education – Cory Finley

Clifton Hill  – Albert Shin

Coming Home Again – Wayne Wang

Deerskin – Quentin Dupieux

Dirt Music – Gregor Jordan

Dolemite Is My Name – Craig Brewer

Ema – Pablo Larraín

Endings, Beginnings – Drake Doremus

Frankie – Ira Sachs

Greed – Michael Winterbottom

Guest of Honour  – Atom Egoyan

Guns Akimbo – Jason Lei Howden

Heroic Losers – Sebastian Borensztein

Hope Gap – William Nicholson

How to Build a Girl – Coky Giedroyc

Human Capital – Marc Meyers

I Am Woman – Unjoo Moon

Jojo Rabbit – Taika Waititi

Judy – Rupert Goold

Jungleland – Max Winkler

Knives Out – Rian Johnson

La Belle Époque – Nicolas Bedos

Lucy in the Sky – Noah Hawley

Lyrebird – Dan Friedkin

Marriage Story – Noah Baumbach

Military Wives – Peter Cattaneo

Mosul – Matthew Michael Carnahan

Motherless Brooklyn – Edward Norton

No.7 Cherry Lane – Yonfan

Ordinary Love – Lisa Barros D’Sa, Glenn Leyburn

Pain and Glory – Pedro Almodóvar

Parasite – Bong Joon-ho

Pelican Blood – Katrin Gebbe

Portrait of a Lady on Fire – Céline Sciamma

Saturday Fiction – Lou Ye

Seberg – Benedict Andrews

Sibyl – Justine Triet

SYNCHRONIC – Aaron Moorhead, Justin Benson

The Elder One – Geetu Mohandas

The Friend – Gabriela Cowperthwaite

The Laundromat – Steven Soderbergh

The Lighthouse – Robert Eggers

The Other Lamb – Malgorzata Szumowska

The Painted Bird – Václav Marhoul

The Personal History of David Copperfield – Armando Iannucci

The Report – Scott Z. Burns

The Truth – Hirokazu Kore-eda

The Two Popes – Fernando Meirelles

Uncut Gems – Benny Safdie, Josh Safdie

Wasp Network – Olivier Assayas

Waves – Trey Edward Shults

Weathering With You – Makoto Shinkai

While at War – Alejandro Amenábar

Geceyarısı Çılgınlığı / Midnight Madness

Blood Quantum  – Jeff Barnaby

Color Out of Space – Richard Stanley

Crazy World – IGG Nabwana

First Love – Takashi Miike

Gundala – Joko Anwar

Saint Maud – Rose Glass

The Platform – Galder Gaztelu-Urrutia

The Twentieth Century  – Matthew Rankin

The Vast of Night – Andrew Patterson

The Vigil – Keith Thomas

Platform

Anne at 13,000 ft  – Kazik Radwanski

Martin Eden – Pietro Marcello

My Zoe – Julie Delpy

Proxima – Alice Winocour

Rocks – Sarah Gavron

Sound of Metal – Darius Marder

The Moneychanger – Federico Veiroj

The Sleepwalkers – Paula Hernández

Wet Season – Anthony Chen

Workforce – David Zonana

Belgeseller  / TIFF Docs

And We Go Green – Fisher Stevens, Malcolm Venville

Bikram: Yogi, Guru, Predator – Eva Orner

Citizen K – Alex Gibney

Collective – Alexander Nanau

Coppers  – Alan Zweig

Cunningham – Alla Kovgan

Dads – Bryce Dallas Howard

Desert One – Barbara Kopple

I Am Not Alone – Garin Hovannisian

Ibrahim: A Fate to Define – Lina Al Abed

Letter to the Editor – Alan Berliner

Love Child – Eva Mulvad

My English Cousin – Karim Sayad

Paris Stalingrad – Hind Meddeb

Ready for War – Andrew Renzi

Red Penguins – Gabe Polsky

Sing Me A Song – Thomas Balmès

The Australian Dream – Daniel Gordon

The Capote Tapes – Ebs Burnough

The Cave – Feras Fayyad

The Cordillera of Dreams – Patricio Guzmán

The Kingmaker – Lauren Greenfield

There’s Something in the Water  – Ellen Page, Ian Daniel

This Is Not a Movie  – Yung Chang

Women Make Film: A New Road Movie Through Cinema – Mark Cousins

Modern Dünya Sineması / Contemporary World Cinema

37 Seconds – Hikari

A Girl Missing – Koji Fukada

A Sun – Chung Mong-Hong

A White, White Day – Hlynur Pálmason

Adam – Maryam Touzani

And the Birds Rained Down  – Louise Archambault

Antigone  – Sophie Deraspe

Arab Blues – Manele Labidi

Atlantics – Mati Diop

Atlantis – Valentyn Vasyanovych

Bacurau – Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles

Balloon – Pema Tseden

Beanpole – Kantemir Balagov

Beneath the Blue Suburban Skies – Edward Burns

Blow the Man Down – Bridget Savage Cole, Danielle Krudy

Bombay Rose – Gitanjali Rao

Castle in the Ground  – Joey Klein

Chicuarotes – Gael García Bernal

Corpus Christi – Jan Komasa

Dogs Don’t Wear Pants – J-P Valkeapää

Flatland – Jenna Bass

Hala – Minhal Baig

Henry Glassie: Field Work – Pat Collins

Incitement – Yaron Zilberman

Instinct – Halina Reijn

Jallikattu – Lijo Jose Pellissery

Knuckle City – Jahmil X.T. Qubeka

La Llorona – Jayro Bustamante

Les Misérables – Ladj Ly

Made in Bangladesh – Rubaiyat Hossain

Maria’s Paradise – Zaida Bergroth

Mariam – Sharipa Urazbayeva

Nobadi – Karl Markovics

Our Lady of the Nile – Atiq Rahimi

Red Fields – Keren Yedaya

Resin – Daniel Joseph Borgman

So Long, My Son – Wang Xiaoshuai

Spider – Andrés Wood

Synonyms – Nadav Lapid

Tammy’s Always Dying  – Amy Jo Johnson

Terminal Sud – Rabah Ameur-Zaïmeche

The Barefoot Emperor – Jessica Woodworth, Peter Brosens

The Body Remembers When the World Broke Open – Elle-Máijá Tailfeathers, Kathleen Hepburn

The Climb – Michael Angelo Covino

The County – Grímur Hákonarson

The Father – Petar Valchanov, Kristina Grozeva

The Invisible Life of Eurídice Gusmão – Karim Aïnouz

The Last Porno Show  – Kire Paputts

The Long Walk – Mattie Do

The Perfect Candidate – Haifaa Al-Mansour

The Wild Goose Lake – Diao Yinan

Three Summers – Sandra Kogut

Verdict – Raymund Ribay Gutierrez

White Lie  – Calvin Thomas, Yonah Lewis

You Will Die at Twenty – Amjad Abu Alala

Keşif / Discovery

1982 – Oualid Mouaness

A Bump Along The Way – Shelly Love

AFRICA – Oren Gerner

August – Armando Capó

Black Conflux  – Nicole Dorsey

Bring Me Home – Kim Seung-woo

Calm With Horses – Nick Rowland

Certified Mail – Hisham Saqr

Comets – Tamar Shavgulidze

Disco – Jorunn Myklebust Syversen

Easy Land  – Sanja Zivkovic

Entwined – Minos Nikolakakis

Hearts and Bones – Ben Lawrence

Hope – Maria Sødahl

Kuessipan  – Myriam Verreault

Lina from Lima – María Paz González

Love Me Tender – Klaudia Reynicke

Murmur  – Heather Young

My Life as a Comedian – Rojda Sekersöz

Noura’s Dream – Hinde Boujemaa

Pompei  – John Shank, Anna Falguères

Raf  – Harry Cepka

Sea Fever – Neasa Hardiman

Simple Women – Chiara Malta

Sole – Carlo Sironi

Son-Mother – Mahnaz Mohammadi

Stories From The Chestnut Woods – Gregor Bozic

Sweetness in the Belly  – Zeresenay Berhane Mehari

The Antenna – Orçun Behram

The Audition – Ina Weisse

The Giant – David Raboy

The Good Intentions – Ana García Blaya

The Lost Okoroshi – Abba Makama

The Obituary of Tunde Johnson – Ali LeRoi

The Rest of Us  – Aisling Chin-Yee

Two of Us – Filippo Meneghetti

ZANA – Antoneta Kastrati

Comments

comments