HBO’nun sevilen bilim-kurgu dizisi Westworld üçüncü sezonu ile ekranlara gelmeye başladı. Peki bu sezonda bizi neler bekliyor, geçtiğimiz sezonda hikayeyi nerede bırakmıştık hatırlayalım istedik. İşte bu sezona dair öne çıkan bazı başlıklar:

İkinci sezon nerede kalmıştı?

Dolares (Evan Rachel Wood), öldürdüğü Charlotte Hale’in (Tessa Thompson) bedenine zihnini kopyalayarak parktan kaçmayı başarıyordu. Geçtiğimiz sezonun son bölümü olan “The Passenger”da izlediğimiz üzere, Bernard’ı (Jeffrey Wright) yeniden hayata döndüren ve kendi bedenine geri dönen Dolares gerçek dünyaya karşı savaş açtığını ilan ediyordu. Bernard ve Dolares’i 3. sezonda karşı saflarda göreceğiz. Dolares’in parktan kaçarken yanında götürdüğü diğer 5 Hostun kimler olduğunu 3. Sezonda öğreneceğiz.

Gerçek Dünya nasıl bir yer?

Yeni sezonun başlamasıyla parkın dışında kalan gerçek dünyayı keşfetmeye başlayacağız. Bu zamana kadar parka eğlenmeye gelen zenginlerlerden oluşan insan karakterle tanışabilmiştik. Gerçek Dünyanın sadece bu kişilerden oluşmadığını, yaklaşık %99’a tekabül eden geri kalan insanların gelişen teknoloji ve imkanlar karşısında verdikleri hayatta kalma mücadelelerini göreceğiz. Muhtemelen ilk tanışacağımız karakter bu sınıfa mensup Caleb (Aaron Paul) olacak. Bir intikamcıya dönüşeceğini tahmin ettiğimiz Dolares’in yolunun Caleb’le nasıl kesişeceği ve ne tür bir birliktelik yapacakları merak konusu. Bu sezon ayrıca; Lena Waithe, Kid Cudi, Marshawn Lynch ve Vincent Cassel’in yer aldığı yeni karakterlerle tanışacağız.

Parkta kalan karakter oldu mu? 

İkinci sezonun sonunda kızını öteki dünyaya yollayan ancak kendisi ölmekten kurtulamayan Meave (Thande Newton) karakterini park içinde yeni bir oyun alanında göreceğiz. İkinci Dünya Savaşı konseptiyle dizide yer alacak bu parkın içinde göreceğimiz Meave’in anılarına ya da süper güçlerine ne olduğunuz henüz bilemiyoruz ancak fragmandan gördüğümüz kadarıyla yollarının Dolares ile kesişmesini bekliyoruz. 

Dizinin teması değişecek mi?

İkinci sezonda parkta kopyalanan konukların anıları ve zihin haritalarının saklandığı kütüphaneye ulaşan Dolares, insanın doğasına dair geniş bir bilgiye sahip olmuştu. İnsanın kendi kaderini çizmesi ve özgür irade gibi konulara sahip olan eski sezonlar gibi bu sezon Dolares’in gerçek dünyada nasıl bir insanlık bulacağına tanıklık edeceğiz. Parkta yaşananlardan sonra, hostların insanlardan daha insancıl olduğunu görmüştük, bakalım gerçek dünyada bu durum değişecek mi?

Man in the Black karakterine ne oldu?

Ed Harris’İn canlandırdığı Man in the Black (William) karakterini ikinci sezon sonunda James Delos için yaratılmış olan özel bir odaya benzer bir yere ulaştığını görmüştük. Bir zamanlar James Delos’u test ettiği gibi, bu sefer kızı tarafından test edilen William sistemin kapandığını ve kendi dünyasından sadece bunların kaldığını öğreniyordu. 3. Sezonun fragmanında gördüğümüz kadarıyla Dolares, William ile buluşarak oyunun sonuna hoş geldiğini, başka bir sahnede William amacını artık anladığını ve dünyayı kurtaracağını söylüyor. Karakterin bu sezona nasıl dahil olacağı, 3. Sezonun en çok merak edilenlerinden biri olacak.

Comments

comments